Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


24 липня 2014 р. 20:43:37

Свята праведниця Євфимія Всехвальна, мученики Віктор і Сосфен

Свята праведниця Євфимія Всехвальна, мученики Віктор і Сосфен

Свята праведниця Євфимія Всехвальна, мученики Віктор і Сосфен

Свята праведниця Євфимія всехвальна була дочкою християнин - сенатора Філофрона та Феодосії. Вона отримала травми через Христа у м. Халкідоні, розташованому на прибережжя Босфору, проти Константинополя, біля 304 року.

Халкидонський предводитель Пріск розіслав вказівку всім мешканцям Халкидона та його околиць з'явитися на язичницьке свято розкланятися і доставити жертву фетишу Арея, погрожуючи великими тортурами тому, хто ніяк не дотримається вказівки. Під час даного нечестивого торжества 49 християнин ховалися в одному житлі, в якому приховано здійснювали Священну службу Справжньому Всевишньому. Посеред молільників перебувала і молода дівчина Євфимія. Скоро про місцеперебування християнин стало відомо, і вони були приведені до Пріску для допиту. На протязі 19 днів страждальців піддавали різним тортурам і катуванням, проте ніхто з них не мав сумніву в вірі і не дав згоду дати жертву фетишу. Обурений цар, не розуміючи, яким ще методом змусити християн до зречення, послав їх на трибунал до імператора Діоклітіана, однак хотів зламати наймолодшу - дівчину Євфимію, покладаючись, ніби вона, залишившись одна, не витримає випробувань.

Свята Євфимія, розлучена зі власними братами по вірі, старанно молилася Богу Ісусу Христу, щоб Він Сам зміцнив її надалі геройський вчинок. Спочатку Пріск переконував святу відмовитися, обіцяючи земні блага, пізніше віддав вказівку виснажувати її. Богомучениця була прив'язана до колеса з гострими ножами, які при обертанні відхоплювали шматочки тіла. Свята звучно молилася. І ось, колесо само собою зупинилося і ніяк не переміщалося при всіх зусиллях катів. Зійшов з неба Архангел Господній зняв Євфимію з колеса і зцілив від ран, святая з радістю дякувала Богові.

Не врозумившись дивовижною річчю, прислужник повелів бійцям Віктору і Сосфену кинути святу в розпечену піч. Однак ті, побачивши у вогні 2-ух суворих Ангелів, категорично відмовилися зробити вказівку правителя і самі повірили в Господа, Якому поклонялася Євфимія. Дерзновенно скрикнувши, ніби й вони християни, Віктор і Сосфен безстрашно відправились на муки. Вони були віддані на поживу звірам. Під час екзекуції вони взивали до милосердя Божого, щоб Бог і їх прийняв до Королівства Небесного. Почув їх Бог, і покликав їх лазуровий Голос, і вони направились в життя нескінченне. Звірі в тому числі ніяк не доторкнулися до їхніх тіл.

Свята Євфимія, кинута іншими бійцями в піч, залишилася ціла. З Божої допомогою вона йшла неушкодженою після майже всіх інших тортур і катувань. Приписуючи напевно помахом чарівної палички, цар повелів відкопати свіжий рів, заповнив його ножиками, а поверх закрив землею і травичкою, щоб богомучениця не знала про приготовану їй екзекуцію; проте і тут святая Євфимія залишилася неушкодженою, просто пройшовши через рів. Зрештою, її засудили на поживу звірам у цирку. Пред стратою свята стала молитись, щоб Бог сподобив її померти. Ніякий звір, вивідений на манеж, ніяк не зашкодив святій. Тільки одна ведмедиця зробила їй маленьку подряпину на нозі, з якої витекла кров, і свята праведниця Євфимія померла. У цей час відбувся землетрус, стражники і глядачі від жаху бігали, брати її тіло взяли і з честю поховати близько від Халкидона.

Потім на могилі великомучениці Євфимії був зведений величний храм. У даному храмі відбувалися засідання IV Вселенського Собору в 451 році, під час яких свята праведниця чудесним чином довела православне віросповідання, поклавши на нівець брехню монофізитів, про них ретельно виголошено в день мемуари даної дивовижної розповіді II липня.

Згідно взяття Халкидона персами в 617 році мощі невинної великомучениці Євфимії перенесли в Константинополь (біля 620 р.). У період іконоборчої брехні раку невинної Євфимії було кинуте в море. Богобоязливі моряки витягли їх. Потім вони потрапили на півострів Лемнос, а в 796 році були повернуті до Константинополя.


http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/137/
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/ckIL-HoB6GA

Зарваниця :: Свята праведниця Євфимія Всехвальна, мученики Віктор і Сосфен :: Сподобалось290


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×