Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


29 липня 2014 р. 19:23:17

ДЕВ'ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОЇ АННИ

ДЕВ'ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОЇ АННИ

Свята Анна, матір Богородиці — мати Діви Марії, від якої народився Ісус Христос. Була донькою священника Маттана, племені Юди. Дружина Святого Йоакима.

Хоча в Святому Письмі нічого не сказано про батьків Пресвятої Богородиці — Йоакима і Анну, все ж таки протоєвангеліє Якова, що належить до апокрифічних книг, подає нам деякі відомості. Згідно з цим переданням, Анна походила з роду царя Давида і була донькою священика Матана з покоління Юди і тіткою св. Єлисавети, матері св. Івана Хрестителя.

Анна відзначалася побожністю і милосердям до вбогих. Вона була бездітною, що вважалося ганьбою між людьми. Разом зі своїм побожним чоловіком Йоакимом вона наполегливо просила Бога у молитвах про потомство. У протоєвангелїї мовиться, що одного дня явився їй ангел Господній, який приніс радісну вістку від Бога: її молитва вислухана. Щаслива Анна відразу поспішила до Єрусалима, щоб скласти Богові свою сердечну подяку. Там вона зустрілася зі своїм чоловіком, який також мав вістку від Божого ангела.

Щасливий для них день сповнення Божої обітниці настав 21 вересня. Праведне подружжя тримало на руках дитя, яким обдарував їх Господь після довголітнього чекання. Була це Марія, Матір Ісуса Христа.

Анна упокоїлася у Господі ще перед Благовіщенням. У цей празник Свята Церква закликає нас оспівувати Христа Господа, що переставив Анну із земного життя до безконечної слави, бо вона «Мати Богородиці і Вседіви».

ДЕВ'ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОЇ АННИ

ПЕРШИЙ ДЕНЬ.
Св. Анна Ненькою Божої Матери.
Призадумаймося над великою ласкою, якою Бог наділив св. Анну, коли вибрав її на неньку Сеї, що була скарбницею ласк, що була Матір'ю Єдинородного Сина. Саме в тому лежить велика гідність і привілей св. Анни, що Її призначив Бог на неньку Небесної Цариці. Тому великий отець церкви св. Іван Дамаскин, розважаючи над гідністю й величчю Св. Анни, сказав: «Ти є блаженна, тричі блаженна, свята нене Анно. Ти одержала від Бога й вродила блаженне Дитя, з котрого прийшов на світ Христос, квіт життя. І ми, блаженна Пані, радіємо Твоїм щастям, що Ти сталася Матір'ю Марії. Наші уста величають Тебе в Твоїй Доні. Ти гідна похвали понад усі похвали всіх відкуплених за це, що Ти дала життя сій, що нам уродила Ісуса Христа».
Слухай цих слів, набожний християнине, спіши до повної ласк та Богом вибраної св. Анни. Тішся Її щастям та високим достоїнством.
Відпустова молитва до св. Анни.
Серецем, переповненим діточою простотою, паду до Твоїх стіп, Блаженна св. Анно! Ти є цим вибраним єством, що заслужило собі великої ласки в Бога через свої чесноти та святість дати життя скарбничці всіх ласк, цій благодатній між невістами, Матері Слова, найчистішій Діві Марії. Вдивляючись у Твої вивисшення, благаю Тебе, ласкава свята, позволь щоб я став-ла членом Твоїх вибраних слуг і до них належав-ла до кінця мойого життя. Окружи мене Твоєю сильною опікою й випроси мені ласки, наслідувати Твої чесноти, якими ти відзначалася на землі. Дай мені пізнання моїх гріхів, дай мені жаль за них, дай мені ревну любов до Ісуса та Марії, дай мені ласку точного та витривалого сповнювання обов'язків мойого стану!
Охорони мене перед усіми небезпеками мойого життя та будь при мені в послідній хвилі мойого життя, щоби я осягнув-ла спасення й прийшов-ла до неба, щоби з Тобою найщасливійша Мати величати і хвалити на віки Боже Слово, яке носила Твоя найчистійша Доня, Пречиста Діва Марія.
3р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ДРУГИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна — Мати святої віри та надії.
Подивляймо велику віру та сильне немов скала уповання св. Матері Анни. В цьому часі всі праведники з тугою благали Бога о скоре зіслання Месії. Чим більшу біду і упадок людства вони бачили, тим горячіше благали вони Бога. Так усильно саме просила й св. Анна Бога о зіслання Месії, а то з такою вірою й живою надією, що про Неї пише сестра Марія Абреза в своїх об'явленнях ось що: Прихід Спасителя на світ приспішили заслуги св. Анни більше, як інших святих старого завіту. Та ще під іншим зглядом вказує св. Анна своє велике тa сильне уповання на Бога. У жидів були в великій неславі супружа, де не було дітей. До тих нещасних, бездітних родин належала й св. Анна. Кільканадцять літ благала Вона Бога, щоби відняв від Неї цю зневагу. Бог нагородив Її довір'я й то в так високій мірі, що Її саме відзначив перед усіма матерями, бо стала ненькою Матери Відкупителя світа
Нумо діти св. Анни спішіть до Неї, якщо у вас на серці жура, тa смуток. Вона вимолить вам у свойого внука, Ісуса Христа, підчинення Божій волі й діточого вповання на Бога.
Молитва до св. Матери Анни.
До тебе свята ненько Анно, підношу мій повний уповання зір, бо Ти удостоїлася перед Богом великої ласки стати ненькою Матери Божої. Саме тому кличу до Тебе: Ти зеркало та взір віри й уповання на Бога. Ти Утішителько засумованих, проси для нас ласки та Божого помилування, щоби ми не упали серед небезпек та терпінь цього світа, але скріплені небесними радощами, видержали терпеливо та могли колись з усіма святими веселитися на кращому світі огляданнєм Бога.
Випроси нам ще задля Твоєї сили ласки... о котру Тебе усильно благаємо, о свята, о повна ласк нене Анно.
3 р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ТРЕТІЙ ДЕНЬ.
Св. Анна є матір'ю молитви й побожности.
Глядім на святу Анну, затоплену в молитві, як святим було Її діло. Багато та безупину молилася Вона о прихід Месії, а молилася Вона усею душею з любов'ю і упованням, жертвуючи себе саму. Саме тому називає Її церков сильною Панею, а сильною й могучою в Її безустанній молитві. Успішною є витревала молитва праведника, та молитва св. Анни була сильнішою від молитов инших праведників, серед яких вона жила. Вона наче ця сильна Юдита, врятувала молитвою свою вітчину. Вона мов цар Давид, що став до боротьби з грізним Голіятом з молитвою на устах і якого саме через силу молитви побідив.
З молитвою св. Анни все лучилася Божа боязнь та любов і вдячність за одержані добродійства. Саме тому спішім до св. Анни та просім у сеї святої Неньки о ласку та добру молитву.
Молитва до святої Анни.
Просимо Тебе в покорі свята ненько Анно, будь нашою ненькою перед Богом і нашим Вітцем. Ми маємо до Тебе особливе уповання й віримо, що Бог вислухає наших молитов, якщо Ти їх занесеш перед престіл Всевишнього. Саме тому, що Бог Тебе вибрав на неньку Матери свойого Сина, тому то Ти можеш все легко дістати від Нього. А що Бог вислухав всі Твої просьби, коли Ти жила на землі, не відмовить Тобі й сьогодні нічого, о що Ти просити будеш. Вислухай нас нині наша люба ненько св. Анно й попри наші молитви о... заступництвом Твоєї Доні, Непорочної Діви Марії. А ми не сумніваємося, що будемо вислухані задля Твоєї просьби через заслуги Твойого внука а нашого Спасителя Ісуса Христа. Амінь.
3 р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна Мати святости.
Подивляємо велику святість та благородність святої нені Анни, а була Вона дійсно великою. Це потвердив сам Всевишній, цим, що дав Їй за доню найсвятішу та вічно-Діву Марію. Її почала Вона без первородного гріха й то хиба одна однісенька з поміж всіх жінок, була відзначена цим величним достоїнством.
Тому саме кличе св. Іван Дамаскин: «Справедливо є й зовсім слушно, що ми Хвалимо Тебе та величаємо о свята ненько Анно, бо Ти є вибрана Богом цею невістою, що вислужила собі ласку в Бога стати цею врожайною нивою, що видала на світ матір вічного Бога Ісуса».
Свята Анна є подібною до корабля, що переносить нас по филях гріху. Вона є нашим відкупленням та вона через свою доню Марію та внука Ісуса веде нас до неба. Вона є цим
нарістком з кореня Єсея, з котрого вийшов та зацвив гарний квіт, дівства в особі Пречистої Діви Марії. Вона є знеслою святинею, в котрій спочив святий кивот Ісус Христос. Тому спішім до святої неньки, якщо ми в непевности, що до нашого спасення. Свята Анна може й схоче нам помочи, вона зробить нас святими.
Молитва.
Поздоровляємо Тебе свята Анно цілим серцем та тішимось Тобою, бо Ти дістала від Бога богато ласк. Саме для Твоєї величи просимо Тебе, гляди на нас. Тому й приходимо до Тебе, бо знаємо, що Ти ласкава й добра мати не відтрутиш нікого, що до Тебе приходить, що в Тебе глядає захисту, та в Тебе просить помочи та заступництва. Поможи й нам свята Нене в нашій потребі та... тут висказати свою просьбу: будь при нас та вислухай нас. На Тебе надіємося та віримо, що виєднаєш нам ласку, що будемо вислухані, бо наш Господь, а Твій великий внук Христос не відмовить Тобі нічого о що його просити будеш. Тому то свята Анно, прихили Твоє ухо до нас та вислухай нас. Випроси нам у Бога, як що така Його свята воля, щоби ми зістали вислухані на це, щоби цим ми ще більше на віки Його величали. Амінь.
3 р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

П'ЯТИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна мати терпеливости.
Подивляймо велику терпеливість святої Анни, Її постійність в терпінню та журах. А була вона терпеливою у великій мірі. Вона не нарікала й не скаржилась тоді, як жидівські жінки називали її грішницею, та Богом відкиненою. Вона надіялась постійно на Бога та була певною, що Бог змінить все на добре.
Призадумаймось над цим, як вірно та по геройськи виповнює вона свій важкий обіт. Ледви її доня, Пречиста Діва скінчила третій рік життя, складає вона жертву зі своєї великої материнської любови та віддає з хати свою одиноку найлюбішу дитину.
Сильною в молитві була св. Анна, сильною була вона й в терпеливости. Вона проливала обильні слези, як відпроваджувала дитину до святині, та ці слези були слізьми вдячности та любови до Бога, що дарував Їй цей великий скарб. Серед тої дороги говорила св. Анна: «Божа нехай діється воля».
Саме тоді, коли рвуться нитки нашої терпеливости спішім до св. Анни, та просім Її - на вколішках о терпеливість та уповання на Божу волю.
Молитва.
Люба наша нене св. Анно. Згадай на це велике щастя, що Тебе вибрав Бог зпоміж міліонів святих жінок на неньку Матери Відкупителя. Згадай й на це велике відзначення, яким Ти тішишся на віки, що Тебе почитають й величають, як дійсну бабусю нашого Спасителя та що оглядаєш свою доню, Пречисту Діву Марію, як царицю неба, що сидить по правици свойого сина Ісуса Христа. Через ці великі радости, вислухай нас о свята та вічно щаслива нене Анно та дай нам тішитись цим, що наші молитви будуть вислухані тому, що їх заносимо до Бога на руки Твойого материнського серця та заступництва. Свята Анно зглянься в наших журах та дочасних потребах. Особливо будь нашою заступницею в годині нашої смерти, щоби ми могли в Твої святі руки віддати нашу душу. Амінь.
3 р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ШОСТИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна ненькою вбогих та терплячих.
Про святу Анну знаємо, що вона походила з царського роду та сама була заможною жінкою. Мимо цего відчувала вона нужду та потреби ближніх до цеї міри, що сталась вона матір'ю бідних, нещасливих, потребуючих та терплячих.
Ми у свойому життю упадали нераз на дусі, коли нездужали, або знайшлись в лихому положенню. О ми дуже зле робили. Ми забували тоді, що маємо добру та люблячу матір в нашій добрій та великій нені св. Анні.
Спішім отже до Неї. Вона має для нас добре серце, співчує з нами та поможе нам у всему, де тільки зможе. Вискажім отже Їй з довір'ям нашу скаргу та наші потреби, а вона поможе нам, оскільки ми з упованням звертатись до Неї будемо.
Молитва.
Блаженна нене Анно. Ти достойна Мати Марії та правдива бабусе нашого Господа Ісуса Христа. Ми почитаємо й прославляємо Тебе дитячим серцем та просимо о Твоє заступництво перед Богом. Благаємо Тебе через Твоє різдво та через Твій блаженний відхід з цього світа, дай нам святе життя та святу смерть. Наша дорога свята Анно проси Ісуса з котрим Ти була так близько споріднена, щоби через любов, якою Ти горіла до Нього а Він до Тебе, скріпив нас у наших злиднях та вислухав нас у наших потребах, а головно, щоби уділив нам бодай іскорку Вашої обопільної любови, яка занялась би в наших серцях, та горіла так, щоби ми в ній вмерли та на віки осягнули небо. Амінь.
3 р. Отче наш... 3 р. Богородице... Слава...

СЬОМИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна правидвою та люблячою Матір'ю для своїх почитателів.
Знаємо про це, що святі хотяй моляться за кожного чоловіка, однак більше попирають просьби цих людей, що ревніше призивають їх помочі. Це дотичить особливо св. Анну і коли ми стаємо Її правдивими дітьми та ревними слугами, тоді Вона горячійше вставляється за нами перед своїм внуком Ісусом Христом і певно не відмовить нам наших просьб, але окаже нам свою материнську любов.
Тому будьмо ревними почитателями св. Анни й віддаймося під Її особливу охорону та окажімся Її дітьми, а Вона з певністю окаже нам Своє материнське серце.
Молитва.
Будь поздоровлена, достойна нене Марії, та правдива бабусе Ісуса Христа. Типовна доброти та милосердія маєш для нас своїх діточок любляче серце. Візьми нас Під свою опіку й захорони нас під покровом Твоєї солодкої доброти. Скажи Богові, що Ти є нашою ненею й нехай нам добре ведеться за Твоїм заступництвом.
Просимо Тебе, дорога нене Анно, задля Твоїх терпінь, та радостей, які Ти зазнала, перебуваючи з Христом та Марією на землі, позволь нам бути відданими Тобі в життю та в годині смерти й виєднай нам у Бога вічну щасливість. Амінь.
З р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ВОСЬМИЙ ДЕНЬ.
Св. Анна ненею всіх нас.
Щоби пізнати велич св. Анни призадумаймомося надЇї земською ріднею. Свята Анна мала за доню Марію, блаженну Діву, а за супруга св.. Йоакима, за зятя св. Йосифа. Святий Йосиф був опікуном та кормителем Ісуса Христа. Свята Анна є отже мовби головою та старшиною над цими всіма особами.
І мало цього. Через ці святі особи є Вона й нашою особлившою покровителькою. А саме: Через особу Діви Марії чистої доні святої Анни, є Вона особлившою покровителькою малих дітей, дівиць та молодців. Вона є готовою боронити їх усіх в недугах і зберігає їх чистоту й бажає стати для них люблячою ненькою й опікункою. Через св. Йоакима, Її святого подруга хоче Вона бути світлою дорадницею, та печаливою ненькою для усіх батьків, родин, та матерей. Їм хоче Вона помагати у вихованню в божому страсі їх дітей і хоче дораджувати їм у полагоджуванню домашніх діл. Через св. Йосифа, Її славного та почести достойного зятя, хоче Вона стати дбайливою та люблячою ненькою для всіх станів. Тому то йдім до нашої Неньки, до нашої заступниці, та помічниці й заявім Їй повні дитячі простоти та віри, що хочемо лишитися Її вірними дітьми через ціле наше життя. Почитаймо Її щоденно, тоді Вона буде нашою правидвою ненькою, особливо в годині нашої смерти.
Молитва..
Глянь на нас, свята нене Анно, що тут зібрані клячемо, щоби Тебе гідно почтити й щоби Тобі поручити наше тіло й душу. Не опускай нас, наша Нене, бо ж ми є Твоїми діточками та не відкидай нас від Твойого лиця, бо ми, як зовсім вбогі діти, благаємо о Твою поміч та могутнє заступництво. Гляди, Нене! Тобі поручаємо наші душі, Тобі жертвуємо наше тіло, та Тобі даруємо наше серце. Для твоєї великої любови, якою Ти горіла до Ісуса і Марії, благаємо Тебе, зволь нам помагати в наших бідах та трудах нашого життя, та в наших потребах і будь нам у всьому нашою доброю, та дбайливою ненею. О це Тебе дуже горячо благаємо. Амінь.
3 р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ДЕВ'ЯТИЙ ДЕНЬ.
Свята Анна є ненькою, що може все у Бога.
Подивляймо цю велику ласку й це відзначення, яким Бог наділив св. Анну. Він обіцяв Їй, що уділить Їй всего, що вона буде благати для своїх діточок. Чи міг би Ісус відмовити бодай одну просьбу св. Анні, своїй бабусі. Наша земська бабуся не відмовила би нам ані одної просьби, а кожду сповнила би. Тим більше св. Анна, наша небесна бабуся виповнить наші просьби і вставиться за нами перед Ісусом Христом. Бо й якжеж міг би Ісус не вислухати своєї бабуні св. Анни, коли Вона проситиме за нами. Так є. Свята Анна є могуча перед Богом.
Звертаймося отже до св. Анни в кождій нашій потребі, а Вона досить могуча, щоби нам помочи. Призиваймо Її в кождій нашій журбі, а Вона є все готова розрадити нас. Благаймо Її о раду, та поміч, а Вона все і всім поможе нам. Ми не можемо вичислити всіх висвідчених ласк та чудес, котрими св. Анна поратувала своїх дітей в ріжних нещастях, та потребах.
Саме тому кличемо до нашої святої Неньки, кличемо повні довір'я, бо сам Христос дав Її силу помогати всілякому, кому Вона тільки схоче.
Для того призиваємо Тебе, блаженна св. нене Анно, будь нам ненькою, будь заступницею, будь нашою посередничкою між Твоєю донею Марією і між Ісусом, Її божественним Сином, а нашим Спасителем і Судією.
Молитва.
Гляди на нас, св. нене Анно! Дев'ятий раз призиваємо сьогодня Твойого особливого заступництва й помочи. Глянь ласкаво на Твої діти, що через дев'ять днів просили горячо й постійно о Твою материнську захорону. Вислухай нас св. Анно в нашій потребі й уділи нам ласки__(вказати просьбу), якщо така є Божа воля, або поможи нам нести кріпко цей хрест. Прирікаємо Тобі св. Анно, що ціле наше життя хочемо бути Твоїми вірними й слухняними дітьми. Будь жеж нашою ненькою, дораджуй, помагай та неси наші журби. Особливо просимо Тебе о Твою святу приявність в годині нашої смерти, щоби ми повні жалю, віддання, та любови могли віддати нашу душу в руки нашого Сотворителя. Амінь.
З р. Отче наш, три рази Богородице Діво, Слава Отцю й Сину й Святому Духу й нині й присно й во віки віков. Амінь.

ЛІТАНІЯ ДО СВ. АННИ.
Киріє Єлейсон
Христе Єлейсон
Киріє Єлейсон
Христе вислухай нас
Отче з неба, Боже — змилуйся над нами.
Сине від світа, Боже...
Духу Святий, Боже...
Святая Маріє, царице всіх ангелів і святих — молися за нами.
Свята Маріє, непорочно зачата...
Свята Ненько Анно...
Свята Анно, Ненько цариці Діви Марії...
Свята Анно, правдива бабусе Ісуса Христа...
Свята Анно, знаряде Святого Духа...
Свята Анно, вірна дружино св. Йоакима...
Свята Анно, зеркало супруг...
Свята Анно, взоре вдовиць...
Свята Анно, чудо терпеливости....
Свята Анно, Мати уповання...
Свята Анно, Мати постійности...
Свята Анно, Мати молитви...
Свята Анно, Мати благословення...
Свята Анно, сосуде святости...
Свята Анно, милосердна Мати...
Свята Анно, потіхо зажурених...
Свята Анно, помоче убогих...
Свята Анно, освободителько полонених...
Свята Анно, охороно дівиць...
Свята Анно, забороло переслідуваних...
Свята Анно, пристане твоїх почитателів...
Ми бідні гріш. благаємо Тебе—вислухай нас.
Для Твоєї любови до Ісуса, Марії...
Для Твоїх чеснот та заслуг...
Для Твоєї доброти та милосердія...
Для Твойого співчуття та милосердія...
Для ласк, якими нас Бог обдарив заля Тебе...
Для ласки, що Тебе Бог вибрав на бабусю свойого Сина...
Для ласки, що Ти почала Преч. Діву Марію без первородного гріха...
Для щасливих хвиль, які Ти провела з Ісусом і Марією...
Для радости, яку Ти унаслідила в небі...
Для почести, яку Тобі віддають всі святі в небі...
Аг. Б., що береш на себе гріхи світа, пощади нас.
Аг. Б., що береш на себе гріхи світа, Вислухай нас.
Аг. Б., що береш на себе гріхи світа, змил. над нами.
Христе слухай нас. Христе вислухай нас.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/150/
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/RVTaP72iBPE

Зарваниця :: ДЕВ'ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОЇ АННИ :: Сподобалось665


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 51# Glop

Свята Анна моли Бога за нас грішних. Пробач всі наші провини. 51# Glop
Коментарій

Від користувача 52# Podor

Молитви наші почуй Боже через Анну святу. 52# Podor
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×