Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


31 липня 2014 р. 20:16:32

31 липня - святих страждальців Якинта і Еміліяна

31 липня - святих страждальців Якинта і Еміліяна

31 липня - святих страждальців Якинта і Еміліяна

Святий мученик Якинт походив від богобоязливих батьків Феоклита і Феопіли.

Він народився в той час, коли Церквою в містечку Амастриди керував єпископ Іраклій. Коли святому було 3 роки він воскресив загиблого хлопчика, закликавши ім'я Христа.

Коли він був у зрілому віці, то одного разу побачив, як язичники поклоняються порожньому всередині дереву. Тоді він пішов і зрубав його.

За це святого зловили і привели до правителя містечка і за його указом страждальцеві вибили зуби, жорстоко його побили, потім прив'язали до нього мотузки і волокли по землі. Пізніше кинули до в'язниці, де він віддав дух Богові.

Святий Великомученик Еміліян

За царювання нечестивого Юліана боговідступника християн жорстоко переслідували. По всій Римській Імперії розісланий указ, щоб християн будь-якого віку, статі, роду невідкладно піддавали жорстоким тортурам.

Так, порушивши закони, король залив християнської кров'ю схід і захід країни. В кожне місто Юліан посилав свого ігемона. В місто Доростіл він призначив немилостивого мучителя Капітоліна, губитеся людей і вірного раба ідолів.

Коли правитель прибув до ввірного йому місто, то спочатку приніс жертву бездушним демонам і ідолам. На наступний день він вийшов на судилище, сів на найвищому троні, оголосив указ правителя і почав розпитувати, чи є в містечку християни. Люди клялися, що в містечку немає ні 1-го християнина, всі мешканці поклоняються Богам і кожен день приносять їм жертви. Почувши це, Капітоліна зрадів і запросив вельмож на обід.

Але в цьому містечку був один прихований християнин, ім'ям Еміліан, раб 1-го шановного язичника. Під час бенкету він сам зайшов до ідольського храму і молотком почав трощити ідолів. Він розбив ідолів, скинув їх на землю, роздробив величезні болвани і як мужній воїн пішов. Після чого в храм зайшов хтось з язичників і доповів про погром ігемону. Розлючений імператор наказав відшукати винного. Посланці поквапилися і скоро побачили селянина, що йшов з поля. Вони піймали його і потягли до игемона і били його, як злочинця. Блаженний Еміліан тоді мислив, що йому не буде ніякої вигоди, якщо він приховає власний вчинок і буде винен у смерті безвинного жителя нашої планети. Коли він так подумав, то крикнув бійцям, щоб відпустили бідолаху, а брали його. Бійці відпустили селянина, зловили Еміліян і привели його до игемона. Правитель сів на власному місці перед усім народом побачив Еміліяна і вимовив:

- Хто це?

- Це злочинець, зруйнував храм і скинув ідолів, - відповіли люди.

- Але раніше ви казали, що у вашому містечку немає ні 1-го християнина. За цю єресь ви заплатите в королівську скарбницю золотом. Скажи нам, нечестивець, як тебе звати.

- Я - християнин, - відповів воїн Христовий.

- Скажи нам своє ім'я, бридка людина!

- Предки мої охрестили мене Еміліян, а Христос, справжній Бог, сподобив мене бути і величатися християнином.

- Скажи, нечестивець, хто навчив тебе так оскверняти безсмертних богів?

- Бог і душа моя наказували мені вбити ідолів, ви називаєте їх богами, щоб усі бачили, що вони бездушні, глухі і німі, що у них немає розуму, вони - камінь і дерево, нічого не відчувають. Знай же, що справжнього Господа не спаплюжив.

- Ти сам розбив богів, або тобе хтось посприяв?

- Один я за допомогою Христа мого стер в останки ваших ідолів, і ніхто не міг помститися мені за образу, так як вони безсилі.

Тоді розлючений імператор наказав роздягнути його і жорстоко бити, щоб мученик знав, що ніхто не зуміє його врятувати від нього. Коли земля булла Червна від крові. Правитель знову запитав, хто навчив його оскверняти богів. Почувши цю же відповідь, він розсердився і віддав наказ перевернути Еміляна на ішній сторону і бити ще більше жорстоко.

Коли правитель дізнався, що Еміліян - раб, то розсердився на власника його і наклав на нього велику плату за відступництво раба його, а страждальця віддав наказ спалити. Відразу слуги упіймали його та кинули у вогонь на березі річки Дунай. Полум'я оточило святого, але не могло наблизитися до його тіла, а пізніше розгорілося і спалило всіх невірних, що стояли, дехто зумів втекти. Святий стояв у вогні, осіняючи себе хресним знаменням і просив Господа прийняти його дух.

Коли вогонь погаснув, всі побачили, що святий віддав духа, а тіло його абсолютно не пошкоджене, навіть волося не було спалено. Люди, які були прихованими християнами, вирішили піти до дружини игемона, що також булла прихованою християнкою, і просили нетлінне тіло страждальця, щоб поховати його. Дружина випросила тіло і його вільно поховали.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/154/
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/d32Fh3hV3CM

Зарваниця :: 31 липня - святих страждальців Якинта і Еміліяна :: Сподобалось295


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×