Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


9 серпня 2014 р. 15:19:57

Святий Пантелеймон-цілитель «житіє, ікони»

Святий Пантелеймон-цілитель «житіє, ікони»

Святий Пантелеймон-цілитель «житіє, ікони»

Святий Пантелеймон «Пантелеімон», нерідко іменований "Пантелеймон-цілитель", народився в 3-му столітті в містечку Нікомедія «нині Ізміт, Туреччина» в родині авторитетного язичника і був названий Пантолеон. Мама Пантолеона була християнкою, але вона рано загинула не встигла виховати нащадка в християнській вірі. Пантолеон був відданий татом в язичницьку школу, після закінчення якої він став навчатися лікувальному мистецтву у відомого доктора Єфросина і став відомий імператору Максиміану, який захотів бачити його при власному подвір'ї.
Що жив у Никодима святий Єрмолай повідав Пантолеону про християнство. Якось хлопець побачив на вулиці мертвого малюка, укушенного змією, яка ще була поруч. Пантолеон почав молитися Христу про воскресіння загиблого і умертвіння отруйного гада. Він твердо вирішив, що у разі виконання його благання прийме хрещення. Дитина ожила, а змія розлетілася на шматочки на очах у Пантолеона.
Святий Єрмолай хрестив Пантолеона під ім'ям Пантелеімон - "всемилостивий". Пантелеімон "є канонічним в православ'ї, варіант імені з "ї" є мирським варіантом цього імені». Батько Пантелеймона, побачивши, як той зцілив сліпця, теж прийняв хрещення.

Святий Пантелеймон присвятив життя зціленню недужих, в тому числі арештантів, серед яких були і християни. Слава про дивовижного доктора, який не брав коштів за зцілення, поширилася по всьому містечку і інші лікарі залишилися без роботи. Озлоблені лікарі донесли імператору про те, що Пантелеймон лікує християнських арештантів. Правитель Максиміан вимагав від Пантелеймона відректися від своєї віри і принести жертву ідолам. Святий запропонував імператору закликати 1-го невиліковного хворого і влаштувати випробування, хто зцілить його: він або язичницькі жерці. Язичницькі жерці не змогли зцілити хворого, а Пантелеймон силою молитви дарував нездоровому зцілення, довівши справжню християнську віру і хибність язичництва.

Жорстокий Максиміан карав виздоровлених, що прославляли Христа, а святого Пантелеймона кинув найжорстокішим тортурам: його повісили на дереві, рвали сталевими кігтями, обпалювали свічками, пізніше розтягували на колесі, кидали в кипляче олово, кинули в море з каменем на шиї. У всіх катуваннях великомученик залишався неушкодженим. Скажені звірі, яким він був кинутий на розтерзання, лизали йому ноги.

Правитель віддав наказ відрубати Пантелеймону голову. Святого привели на місце екзекуції і прив'язали до оливкового дерева. Коли Пантелеймон молився, один з бійців стукнув його клинком, але клинок став м'яким, як віск, і не завдав ніякої рани. Святий закінчив молитву і почувся голос, що звав його по імені і покликав в Небесне Царство. Почувши голос із неба, бійці звалилися перед святим мучеником на коліна і просили помилування. Кати відмовилися продовжувати страту, але Пантелеймон звелів виконати наказ правителя, сказавши, що по іншому вони не будуть мати з ним частки в майбутньому житті. Бійці зі сльозами попрощалися зі святим, цілуючи його. Коли страждальникові відсікли голову, із рани потекло молоко. Маслина, до якої був прив'язаний святий, на момент його смерті покрилася плодами. Майже всі присутні при екзекуції увірували в Христа. Тіло святого, кинуте в багаття, залишилося у вогні неушкодженим і було поховане християнами. Святий Пантелеймон був страчений в 305 році.

У Російській Православній Церкві шанування святого Пантейлеймона з 12-го століття. День пам'яті святого - 27 липень «9 серпня». Пантелеймон шанується не зовсім тільки як доктор, а також як попечитель бійців.
На православних іконах святий Пантелеймон традиційно представлений юнаком у вбранні, традиційному для зображення цілителів - блакитному хітоні із золотими нарукавниками, блакитний сорочці з золотим оплечьем і в бурому плащі, зібраному на грудях. На лівому плечі тісна білосніжна стрічка, подібна дияконським орарем. У правій руці - мученицький хрест, у лівій - коробочка для фармацевтичних засобів.

Повна версія за адресою:
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/171/

Часткова версія:
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/LFP7UMUt2e4

Зарваниця :: Святий Пантелеймон-цілитель «житіє, ікони» :: Сподобалось373


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×