Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


18 серпня 2014 р. 19:18:24

Святий мученик Евсігній

Святий мученик Евсігній

Святий мученик Евсігній

У православному календарі дата пам'яті святого відзначається 5 серпня «18 серпня - за новим стилем». У календарі цей день отримав назву «Євстигнів день» або день «Євстигнія-Житника».

У церковній церкви Евсігній вшановується з XVI ст.: в перший раз його ім'я появляється в додатках до мартиролога Узуарда у виданні Іоанна Мола «Жан де ла Моль». Кардинал Цезар Бароній вніс до Римського Мартиролога пам'ять святому з грецького синаксаря XIV ст.

Святий Евсігній був бійцем, більше ніж шістдесять років прослужив в армії царів Діоклетіана, Максиміана, Констанція Хлору, Костянтина Великого і його синів.

В 308 році він удостоївся бачити і змалювати мученицький подвиг святого Василіска. При всьому цьому спільно з іншими християнами бачив самого Бога, який прийняв принесену ангелами душу страждальця. У царювання імператора Костянтина Великого Евсігній став очевидцем явища на небі сіяючого Хреста, пророкує перемогу візантійському війську.

Залишивши службу в похилому віці, він повернувся в Антіохію і присвятив своє життя Всевишньому, проводячи дні в молитві і пості. На вітчизні він скористався великою пошаною серед громадян, які не раз зверталися до нього по допомогу в випробуваннях. Одного разу святий ішов до церкви і на шляху зустрів 2-х язичників, які підняли між собою якийсь спір, який перейшов в бійку. Коли Евсігній порівнявся з ними, вони зупинили його зі словами: «Нам відомо, благородний чоловік, що ти довгий час був бійцем і, тому, знаєш закони, - просимо тебе розбери нашу суперечку і скажи власний суд». Святий Евсігній виконав їх прохання і розібрав справу, яка вимагала того справедливість: один виявився правим, а інший ні. Останній, доніс трибуналу що перебував у той час в Антіохії імператору Юліану Відступнику, що Евсігній сповідує віру в Христа і всіх направив в християнство. Правитель наказав заарештувати бійця, а потім відвезти його в Кесарію Каппадокійську, де відбувся трибунал. Поставши перед правителем, святий Евсігній безстрашно викрив його за те, що він не слідував зразком Костянтина Великого, і відрікся від Христа, перейшовши в язичництво, замінив поклоніння справжнього Всевишнього шануванням ідолів. Юліан наказав відсікти Евсігнію голову. Мученицьку смерть святий прийняв в 362 р на 110 році життя.

Повна версія за адресою:
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/189/

Часткова версія:
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/s1lfXtk7cSU

Зарваниця :: Святий мученик Евсігній :: Сподобалось289


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 73# Hlori

В якому пізньому віці ця свята людина закінчила життя! 73# Hlori
Коментарій

Від користувача 74# Lorin

Дуже здивувало відео про хлопця який боявся війни. Дивні бувають випадки. 74# Lorin
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×