Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


22 серпня 2014 р. 20:39:25

Святий мученик архідиякон Лаврентій Римський

Святий мученик архідиякон Лаврентій Римський

Святий мученик архідиякон Лаврентій Римський

Святий папа римський Сікст був спійманий спільно зі своїм кліром і ув'язнений в народну в'язницю правителем Римської імперії Валеріаном в той час, коли король Декій з бенкетом повертався в Рим після перемоги над персами. Святий Сікст народився в грецькому містечку Афіни; спочатку він був філософом, а пізніше став вихованцем Христовим. Коли він прийшов до Риму, то виявився людиною розумна і богобоязливою, дуже корисним членом Церкви Христової; тут протягом тривалого часу він проходив різні ієрархічні щаблі. Після екзекуції за сповідання Христове святого папи Стефана, на його місце, як на вірну погибель, був зведений святий Сікст: у той час не було папи, якого б уникала чаша мук. Коли святий Сікст спільно з кліриками та іншими християнами перебував у в'язниці, в Римі за Христа розморювали 2-х перських князів Авдона і Сенісса: їх, як бранців, Декій привів із собою в оковах. Після їх мученицької кончини, царі Декій і Валеріан віддали наказ привести до них вночі святого папу Сикста в храм, знаний під ім'ям Теллюди.

Святий архідиякон Лаврентій побачивши, що папу водять до в'язниці, вигукнув, звертаючись до нього: «Куди йдеш, батько мій, без сина свого? Куди, святий архиєрей, поспішаєш без власного архідиякона? Ти ніколи не скоював без мого співслужіння безкровної Жертви: чим все -таки я зараз прогнівав твоє милосердя? Хіба я тісніше недостойний того, щоб перебувати з тобою спільно? Хіба ти не знаєш мене, як постійно покірного тобі служителя? І якщо я брав участь з тобою в принесенні Священних Таїн, то чому не беру участь спільно з тобою і у пролитті власної крові за Христа? Бери ж, батько мій, сина свого з собою, не лишай, учитель, вихованця твого, принеси мене в жертву Всевишньому, як Авраам сина свого Ісаака «Побут, гл. 22 » і як верховний Апостол Петро першого архідиякона Стефана « Діян, гл. 67 », і після того, як побачиш мене дай мученицький вінець, і сам приступай до нього».

Святий Сікст відповів йому: «Я не покидаю тебе, син мій, але зберігаю для великих мук: тобі належить за віру Христову великі подвиги. Я старий і тому виходжу на найбільш легку боротьбу; тобі ж зобов'язано знайти над катувальників і найбільш переможний бенкет. Не плач, знай, що, через три дні після моєї смерті, ти, Левит, підеш за своїм священиком; тобі не треба мого перебування для твоєї допомоги. Ілія залишив Єлисея, але не позбавив його чудодійної сили «4Цар., Гл.2». Іди, скористайся цим часом: пороздавати за власним розсудом церковні скарби жебраком і нужденним».

Святий Лаврентій підпорядковувався: взявши всі церковні скарби, не виключаючи і начиння, він прогулювався по містечку, розшукуючи кліриків і бідним християн, і допомагав їм у міру їх потреби. Так він прийшов на гору Хеліон, де відшукав житло однієї вдови, з дня смерті чоловіка якої пройшло 32 роки; ця вдова, по імені Киріаком, ховала у себе майже всіх християн спільно з їх пресвітерами і кліриками. Святий Лаврентій приніс сюди вночі срібла, одяг і інші потрібні предмети і став умивати ноги, як священнослужителям, так і решті християнам. Вдова ж Киріаком, поклонившись йому в ноги, вимовила: «припрошує тебе, раб Христовий, поклади руки твої на мою голову, яка у мене жахливо болить».

Святий Лаврентій дав їй рушник, яким витирав ноги і поклав на її голову руки, сотворивши хресне знамення, і вимовив: «В ім'я Бога нашого Ісуса Христа будь здорова!» І негайно вдова позбулася власної хвороби. В ту ж ніч святий Лаврентій пішов в місто, знамените під ім'ям Канарійске і тут в будинку 1-го християнина на ім'я Наркиса зустрів багато християн; він умив ноги і їм, приділивши від церковних скарбів на їх потреби. Тут знаходився один сліпий християнин: він з криком звернувся до святого: «Поклади твою руку на мої очі, щоб мені бачити твоє обличчя». Святий Лаврентій вимовив: «Господь наш Ісус Христос, Хто очі сліпому, та просвітить тебе!»

З цими словами він створив хресне знамення на очах сліпого; і він зараз прозрів, і тішився, бачачи лице святого Лаврентія. Почувши, що святого папу Сикста спільно з 2-ма дияконами повели на трибунал в храм Теллюди, святий Лаврентій поквапився туди, бажаючи побачити, що там буде. Бійці зловили святого Лаврентія не відпускали його, а папу спільно з дияконами кинули погибелі в 6-ий день місяця серпня. Пізніше бійці повели святого Лаврентія до короля і вимовили йому: «Ми спіймали архідиякона Сикста: він отримав від єпископа скарб і десь запроторив його». Почувши про скарб, король надзвичайно зрадів і, закликавши до себе святого Лаврентія, виголосив йому: «Де скарби церковні, які ти запроторив?» Святий Лаврентій нічого не відповів. Тоді Декій передав його єпарху Валеріану зі словами: «розвідай у нього про церковні скарби і змусь його поклонитися богам: якшо ж він не відкриє місце перебування скарбів і не поклониться богам, то нехай загине в муках!»

Валеріан, взявши святого Лаврентія, і кинув у в'язницю воєначальника Іполита, в той же час сторожем в'язниці. Іполит зачинив святого Лаврентія у в'язниці, де знаходилися і інші в'язні; посеред них був один грек, на ім'я Луціллію: він утримувався у в'язниці надзвичайно довгий час та від незмінного плачу зробився сліпим. «Віруй, - виголосив йому святий Лаврентій, - в Сина Божого, Бога нашого Ісуса Христа і охристися: Він поверне тобі зір». «Я здавна маю бажання хреститися в ім'я Христове», - відповідав сліпий. «Чи віруєш від усього серця?» - Запитав святий Лаврентій. Сліпий відповідав: «Я вірую в Бога Ісуса Христа, відмовляюся від суєтних ідолів і зневажаю їх». Іполит довготерпеливо вислуховував розмову святого Лаврентія зі сліпим, бажаючи переконатися, - відкриються справді очі сліпому і як сповниться ця дивовижна подія. Святий же Лаврентій, оголосивши Луціллію і благословивши воду, хрестив його; і негайно відкрилися очі сліпого, і він вигукнув звучним гласом: «Благословен Господь Ісус Христос, постійний Бог, що дарував мені зір!» Почули про це чудо і інші сліпці і стали прибувати до в'язниці до святого Лаврентія. А він, покладаючи на їхні очі руку з хресним знаменням і закликаючи ім'я Христове, давав їм зір. Все це збуджувало в Іполиті мимовільне здивування. Скоро святий Лаврентій хрестив в будинку Іполита дев'ятнадцять чоловік, чоловічої і жіночої статі.

Скоро архідиякон Лаврентій був знову приведений до імператора із зазначенням показати заховані скарби. Святий відповів: «Дай мені строк три дні, і я покажу тобі ці скарби». За цей час святий зібрав безліч жебраків і нездорових, що годувалися тільки милостинею Церкви, і, привівши їх, оголосив: «Ось ті судини, в яких вкладені скарби. І всі, хто вкладає свої скарби в ці судини, з надлишком отримують їх в Царстві Небесному». Після чого святого Лаврентія кинули найжорстокішим тортурам, змушуючи його поклонитися ідолам. Страждальця били скорпіонами «вузький сталевий ланцюг з гострими голками», обпалювали рани вогнем, били олов'яними прутами. Під час мук страждальця воїн Роман несподівано вигукнув: «Святий Лаврентій, я бачу ясного юнака, який стоїть біля тебе і обтирає твої рани! Заклинаю тебе Богом Христом, не покидай мене!" Після чого святого Лаврентія зняли з диби і дали в тюрму до Іполита . Роман прийшов туди з водою і просив страждальця хрестити його. Відразу після Хрещення бійці відсікли йому голову «† 9 серпня».

Коли страждальця Лаврентія повели на завершальні випробування, святий Іполит бажав оголосити себе християнином і померти разом з ним, але сповідник вимовив: «Затамувавши нині своє сповідання в сердце. Через небагато часу я покличу тебе, і ти почуєш і прийдеш до мене. А про мене не плач, я йду отримати чудовий мученицький вінець».

Його поклали на сталеву сітку, під яку поклали гаряче вугілля, а слуги рогатинами притискали до неї тіло страждальця. Святий Лаврентій, глянувши на правителів, промовив: «Ось, ви випекли одну сторону мого тіла, поверніть на іншу і їжте моє тіло!» Помираючи, він вимовив: «Дякую Тобі, Господи Ісусе Христе, що Ти сподобив мене увійти у ворота Твої» , - і з цими словами помер.

Святий Іполит вночі брав тіло страждальця, обвив плащаницею із пахощами і віддав наказ знати про це пресвітерові Иустину. Над тілом страждальця в будинку вдови Киріакії зробили Всенічне бдіння і Священну літургію. Всі присутні християни причастилися Святих Христових Таїн і з честю поховали в печері тіло святого страждальця архідиякона Лаврентія 10 серпня 258 року. Святий Іполит і інші християни постраждали через три дні після кончини святого Лаврентія «13 серпня», як він передбачив їм про це.

Тропарь:

Мученик Твой, Господи, Лаврентие, во страдании своем венец прият нетленный от Тебе, Бога нашего: имеяй бо крепость Твою, мучителей низложи, сокруши и демонов немощныя дерзости. Того молитвами спаси души наша.

Повна версія за адресою:
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/195/

Часткова версія:
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/dq4fDZGeCMo

Зарваниця :: Святий мученик архідиякон Лаврентій Римський :: Сподобалось264


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×