Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


24 серпня 2014 р. 16:06:24

25 серпня - День страждальців Фотія і Аникити.

25 серпня - День страждальців Фотія і Аникити.

25 серпня - День страждальців Фотія і Аникити.

25 серпня Правовірна Церква шанує пам'ять святих страждальців Аникити і Фотія «його племінника».

25 серпня - День страждальців Фотія і Анікіти. Святі мученики Аникіта і Фотій народилися в Нікомидії. Аникита був бойовим сановником, він виступив проти правителя Діоклітіана, який встановив знаряддя екзекуції прямо серед міської площі, щоб залякувати мешканців містечка. Диоклитиан розлютився і наказав виснажувати святого Аникіта, а пізніше кинути його на поживу звірям. Але, на диво всім, голодний лев, випущений з клітки, влігся біля ніг Аникити і став лащитися до нього.

Слідом за цим почався найсильніший землетрус, при якому під проваленою міською стіною загинуло безліч язичников. Потім Аникита наказано їх карати. Але кат, який замахнувся клинком над святим, раптом звалився бездиханний. Потім Аникита почали колесувати й палити вогнем, але колесо не рушило з місця, а вогонь згасав. Святого кинули в котел з киплячим оловом, але олово чомусь охололо.

Племінник Аникити - святий Фотій, став просити пощади для власного дядька та його віддали наказ карати. Але клинок вразив самого ката. Потім їх двох посадили в тюрму, а через три дні правитель став просити їх, що б ті схилилися його богам. Але мученики відмовилися, тоді і їх прив'язали за ноги до шалених жеребців, але святі, після таких тортур залишалися неушкодженими. Вони залишилися неушкодженими і в рожареній бані, яка розвалилася на шматочки.

Диоклитиан віддав наказ розпалити величезну піч, і безліч християн, надивившись на подвиги страждальців, самі полізли в неї і згоріли з молитвою на вустах. Аникита і Фотій залишилися без ушкоджень, і бачачи це, майже всі язичники увірували в Христа.

https://www.youtube.com/embed/wHC-1cvIaZY

Зарваниця :: 25 серпня - День страждальців Фотія і Аникити. :: Сподобалось300


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×