Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


25 серпня 2014 р. 20:56:15

Ченстоховська ікона Божої Матері

Ченстоховська ікона Божої Матері

Ченстоховська ікона Божої Матері

Ченстоховська ікона Божої Матері відноситься, за переказами, до тих 70-ти ікон Пресвятої Богородиці, які написав святий євангеліст Лука «пам'ять 18 жовтня». Вона була написана в Єрусалимі, в Сіонській світлиці. В 66 - 67 роках, під час навали римських військ під верховенством Веспасіана і Тита, християни бігли в містечко Пеллу. Спільно з іншими святинями вони берегли в печерах і Ченстоховський образ Богоматері. В 326 році, коли свята королева Лена «пам'ять 21 травня» прогулювалася в Єрусалимі для поклоніння святим місцям і знайшла Хрест Христовий, вона отримала в дар від християн цю ікону, привезла її в Константинополь і поставила під палацовою каплицею, де святиня перебувала протягом 5 століть.

До Росії чудотворний образ з великою честю був принесений основоположником містечка Львова «Лемберга - 1268 - 1270», галицько-волинським дворянином Львом Даниловичем, і поміщений в Бельзский замок під веденням православного духовенства.

Потім, при завоюванні Західної України поляками, чудотворна ікона дісталася польському правителю князю Владиславу Опольському. Татари, вдершись в межі Росії, осадили замок Бельзен. Уповаючи на допомогу Матері Божої, князь Владислав виніс святиню з церкви і поставив на міській стіні. Пронизаний ворожої стрілою, чудотворний образ зберіг назавжди слід Минулого - кров. Спустилася тоді на монгольське військо велика темрява і примусила їх зняти облогу замку і віддалитися в свої межі. Заступниця Небесна в сонному баченні повеліла князю перенести чудотворну ікону на Світлу гору Ченстоховську. Заснувавши в 1352 році монастир на Світлій горі - "гора свіденія- так її іменували за безліч чудес що відбувалися там", князь Владислав переніс в нього чудотворну святиню, довіривши її на зберігання монахам Паулінского ордена. Через пару років обитель була пограбована гуситами. Позбавивши її всіх скарбів, вони бажали викрасти і чудотворний образ, але невидима сила утримувала жеребців, і візок зі святинею не зрушив з місця. З люті один з грабіжників скинув святу ікону на землю, а інший стукнув клинком по лику. Тут же правосудна розправа вразила всіх: першого порвало на частки, у в другого відсохнуло рука, інші звалилися замертво будучи вражені сліпотою.

Посеред XVII століття шведський король Карл Х Густав, взявши Варшаву і Краків, зазнав поразки під Ченстоховським монастирем на Світлій горі. Допомога і заступлення Царівни Небесної підбадьорили поляків, а повелитель Ян Казимир, повернувшись до Львова, афішував маніфест, за яким доручав свій уряд заступництву Божій Матері, іменуючи Ченстоховський Її образ "Польською Корольовою". Війна зі шведами в 1656 році закінчилася для Польщі вдало.

Безліч чудес від Ченстоховського чудотворного образу було засвідчено в особливій книжці, що зберігається в храмі Ченстоховського монастиря. З даної ікони виготовлено було багато списків як для церковних, так і для православних храмів.

У 1813 році, коли російські війська увійшли в Ченстоховську фортецю, настоятель і братія Лаври піднесли генералу Сакену перелік з чудотворного вобразу. Потім Чудотворна ікона була поставлена ​​в Санкт-Петербурзі в Казанському храмі.

https://www.youtube.com/embed/n-HS3f2ZvhA

Зарваниця :: Ченстоховська ікона Божої Матері :: Сподобалось341


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 85# UnionLord

Чуда Божі великі! Слава Богу всевишньому. 85# UnionLord
Коментарій

Від користувача 86# Lanik

Під твою милість прибігаємо Богородице діво! 86# Lanik
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×