Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


26 серпня 2014 р. 20:04:37

Святий Пророк Михей.

Святий Пророк Михей.

Святий Пророк Михей.

1-ий з пророків по імені Михей був з числа 12-ти малих пророків. Ім'я його з єврейського означає: «Хто як Бог».
Нащадок Їмлин, Пророк Михей походив з коліна Єфремова.
Жив він у ті ж дні що і Пророк Ілія, за царювання в Самарії короля Ізраїльського Ахава з Єзавель. В Єрусалимі тоді царював Юдейський король Йосафат. У ті часи королівство єврейське було розділене на дві частки. Королівство 2-х племен Іуди і Веніаміна називалося Іудиним і престол його був в Єрусалимі. Королівство же інших 10 племен називалося Ізраїльським і знаходився престол його в Самарії.
Викрив тоді Пророк Михей власному королю Ізраїльському Ахаву всі його гріхи, за які Пророк Ілія викривав його, спочатку за відступ від Господа в ідолопоклонстві, за неправду. Ненавидів король Пророка, але не дерзав знищити його, Божої побоюючись помсти і соромлячись правдивості і святості доброго чоловіка, боячись виконання пророчих слівець його.
Пророк ухиляючись від неправедного гніву короля, жив в горах де часто з'являвся за велінням Божим до короля, викриваючи його і посуваючи його на вбивчу лють.
У ті роки будинок короля Ізраїльського Ахава з будинком короля Іудейського Йосафата спрямовувалися поріднитися, бо король Йосафат первородного сина свого Йорама бажав дати за дочку короля Ахава Аталіїн. І прийшов з даною метою з Єрусалиму король Йосафат до Самарії, щоб відвідати короля Ахаве. І коли говорили вони про спорідненість швидку Ахав Йосафату сказав щоб допоміг йому проти короля Ассирійського, щоб відняти від нього град Рамаоф Рамот, бо давно Ізраїльськк місто це було насильством наповнене. І обіцяв Йосафат Ахаву, що піде на війну і зобов'язався і виголосив, коли ти зібрався йти і люди твої, то і я і люди мої спільно на війну підемо, але спочатку запитаємо Бога Господа, чи буде нам та битва сприятлива.
Тоді й зібрав Ахав бридких і неправильних власних пророків числом чотириста, у них же був начальником лжепророк, ім'ям Седекій, син Ханаан. І створював він всю благу надію Ахава говорячи, йди і подасть тобі Бог в руки не тільки град Рамоаф, та й самого короля Ассирійського. Йосафат, король Юдейський, побожний був і вірний Всевишньому, бачивши розум, які в пророках тих не відповідають істинності пророку, але всі підлабузники, говорить одже королю Ізраїльському Ахаву: чи немає тут кого, ще 1-го такого пророка Господнього, який би запитався в Бога і сповістив би нам істину». І виголосив Ахав, що є один чоловік, який може запитатися Гопсода і істину від Нього сказати, Михей, син Іевлаан, але я терпіти не можу його, бо не пророкує мені він мені блага, але постійно злобно одне. І виголосив Йосафат Ахаву: не скажи так, але приклич і послухай його. Тоді Ахав послав покликати Пророка Михея «в той час від гори пустельної прийшов в Єрусалим». Сидять же два короля на престолах власних в красі і славі власній при воротах Самарії, і всі брехливі пророки пророкують перед ними. Основний із них лжепророк Седекія взяв роги сталеві і засурмив, кажучи Ахаву королю: так глаголить Господь, цими рогами Сирію знищиш. Так само і всі інші говорили королю: зійдеш в Рамоф Рамот і переможеш короля Ассирійського, і дасть тобі його Господь у руки твої. Посол же йшов покликати Пророка Михея, кажучи Михею: що всі пророки благе пророкують королю, молю тебе, і ти з ними благе передбачай йому, тоді не будуть слова твої неприємні. Обіцяв же Святий Міхей живим Господом, що виголосить мені Сам Він, Господь Бог мій, то і скажу королю.
І прийшов Михей Святий, став перед царем Ізраїльським Ахавом, і питав король, кажучи: слухай Міхее, чи йти мені в Рамоф галаадський на битву, або утриматися?
Тоді Святий Михей каже з відвагою: бачу везь Ізраїль по горах як вівці, без пастиря. Тими словами розповів Пророк. Бо воїнство Ізраїльське позбудеться пастиря власного - короля, в битві: убитий він буде в тій битві, і всі як вівці від вовків, від асирійських бійців розігнані будуть по горах і пустелях.
І виголосив Ахав, королю Ізраїльському Йосафату, королю юдейський: не казав Чи я тобі, що він не пророкує мені благого, але злобне. І каже пророк на це: І виголосив Господь: хто спокусить Ахава, короля Ізраїлевого, той впаде в Рамофі галаадському; і виголосив від прийдешнім так, не інакше. І прийшов лукавий дух, став перед Богом і каже: я приваблю його. І виголосив Господь: як спокусиш його. І виголосив дух лукавий: піду і буду неправильно говорити в устах усіх його пророків. І виголосив Господь лукавому духу: йди і сотвори так. Так відповідав він королю «вимовив Святий Пророк».
Поки Пророк говорив, прийшов Седекія брехливий пророк, і вдарив він Міхея Святого в лице, і сказав: який дух Господній говорить через мене: відповідав Михей Святий: ти побачиш виконання слів цих в день той, коли будеш бігти від ложниці в ложницю і від храму в храм, ховаючись в домі власному від переляку Ассирійського.
І сповнився гніву король Ахав, і повелів брати Пророка Михея, і ввергнути в в'язницю, і годувати його хлібом, та водою, так мало давати йому хліба й води, щоб лише не загинув від голоду і спраги, але щоб бути живим йому до повернення царя.Так говорив король: тримайте його, поки я не вернуся з миром. А Святий Михей королю вимовив: якшо Повертаючись вернешся в світі, то не говорив Господь зі мною. Сазав Пророк, скрикнувши до народу: слухайте всі люди, це. І посаджений був Михей Святий у в'язниці, в стольному королівстві Ізраїльському граді Самарії. А король Ахав пішов на війну, убитий був за пророцтвом Міхея Святого, як про те в книзі Трьох Царств, в главі 22 і в книжці 2-х Хронік, в главі 80-й пишеться розлого: по смерті ж Ахава запанував в Єрусалимі нащадок його Ахазія .
А про кончину Святого Пророка Михея не сказано в Писанні Священному, лише в пролозі сказано, що був убитий від Іроама, нащадка Ахава: але Іроам, як сказано до цього звався зятем, але не нащадком Ахава. Найшвидше мученицькою загибеллю Пророк Божий помер від якого-небудь катувальника: бо і дружина Ахава Иезавель, бо дружину вдовою залишив, і нащадок Охозія по татові прийняв королівство, і зять Авраам, принц Єрусалимський, всі вони не думали пощадити пророка істини після Ахавової загибелі.

https://www.youtube.com/embed/UIJwTfry1vg

Зарваниця :: Святий Пророк Михей. :: Сподобалось309


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×