Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


2 вересня 2014 р. 21:23:19

Свята богомучениця Васса і її сини

Свята богомучениця Васса і її сини

Свята богомучениця Васса і її сини

21 серпня / 3 вересня

У витоку IV століття правитель Максиміан афішував закон, який наказував всім підданим дати жертви богам з нагоди дня народження правителя. Посланці Максиміана були вислані в усі краї, щоб кожен знав про указ. Звістка досягло містечка Едеси до Македонії. У той час слідом за тим перебували Памфіл, проконсул Еллади, і Винцентий, проконсул і Вікарій у Македонії та Фессалії, щоб розглянути юрисдикції всякого. Вони віддали наказ невідкладно використовувати закон і в той же день звершити публічне жертвопринесення Зевсу, а на наступний день, при сонячному світлі, і в інші дні - Гермесові, Асклепію і всім іншим богам.

Багато християн, охоплені жахом, підкорилися, але інші що міцно стояли у вірі сміливо протидіяли. Серед них була свята Васса з дітьми. Вона походила з сенаторського стану і християнську віру прийняла від батьків. Її чоловіком був язичницький жрець Валеріан, один з найбільш видних і авторитетних мешканців міста. Тоді Васса відвела в бік синів своїх Феогнія, Агапія і Пистия тасказала їм, що якщо їх батько довіряє себе демонським мощам, то їм не обовязково йому пародіювати, навіть якщо він пустить в хід батьківську владу. Слова матері подіялина них дуже сильно. Коли Валеріан вніс пропозицію синам принести жертви, юнаки одностайно відмовилися. Невблаганний і запеклий, він кинув їх судям Памфілію і Вінцентію.

На допиті юнаки відповіли катам, що вони з власної волі коряться всім законам імперії в тому, що доторкається їх багатства і публічного життя, але, хочуть слідувати Богобоязливим зразком матері і власних предків, виконавши веління Христові. «Ми готові змінити наші тіла на муки, щоб зберегти душі незаплямованими і відданим перед Богом в день Суду», - повідомили вони. Охоплені злом, судді кинули тортурам самого старшого, Феогнія: його плоть розривали на очах матері та братів. Під час мук невинний знущався над слабостьм язичників, кажучи, що завдяки їм він здобуде більш блискучу перемогу. Коли кривава плоть оголила його останки, мама підбадьорила Феогнія, завіряючи, його одягнули в обладунки, даровані Христом, нема чого боятися. Укріплений її словами, воїн Христовий виказав себе непохитним і був удостоєний мученицького вінця.

Потім стати перед трибуналом повеліли іншому з братів. Коли суддя запитав його прізвище, той відповів: «Моя мати, справжня прислужниця Божа, іменує мене Агапієм. І я спробую уявити себе благородним цього імені, залишившись вірним любові Христової». Коли святого віддали бичуванню, він насміхався і над муками, і над порожніми зобов'язаннями багатств і матеріальних вигод, які йому давали язичники. «Я бажаю увійти за прикладом брата. Після того як я побачив його стійкість під час мук, я ні в що не встановлюю відтепер моє нікчемне тіло, щоб показати той нескінченний уділ, який уготований моїй душі Богом », - сказав він. Але ще не закінчив він даної мови, як тирани наказали скинути з нього шкіру, починаючи з голови і до грудей. Тоді він закричав: «Ніщо більше, як потерпіти за Христа», - і віддав душу Богові.

Прийшла черга самого молодшого з братів, Пистия, який також визнав був віру, стверджуючи, що і він покаже себе гідним власного імені. На доводи суддів він відповів, що якщо його хлоп'яче тіло належить їм і вони мають всі шанси робити з ним що завгодно, то його душа, зріла і стовідсоткова, зробилася з ласки Божої незламною. Його розтягнули від потилиці до ніг, щоб повиломати суглоби. А потім, після того як Пистий звернувся до Бога з крайньою подячною благання, він був обезголовлений. Тоді з неба пролунав голос, який вітав молодих страждальців.

Їхню матір Вассу ув'язнили; язичники прийшли до неї з різними наїдками та пробували запевнити скоритися імператорським указам. Вона нічого не відповіла їм і відкинула всю запропоновану їжу. Через 7 днів архангел приніс їй їжу небесну і зміцнив її.

Вікарій Винцентий відправився в основне місто ввіреній йому провінції і взяв Вассу з собою. Там він вирішив змусити святу приєднатися до його жертвопринесення, але його прагнення не мали успіху. Васса заявила: «Людина гріховна і мерзенна, ти міркуєш, що можеш вернути мене з того шляху, по якому пройшли мої сини і який дозволив їм роздобути переможні трофеї? Я відмінно озброєна проти тебе: Ісус дав мені знаряддя, проти якого ти безсилий». Тоді її опустили в чан, цілий води, утикані вістрями. Але втручанням ангела вода вилилася, залишивши святу неушкодженою. Благодать Божа однаковим чином захистила Вассу від гарячої печі і ударів камінням.

Після цього Васса попросила Вінцентія дати їй 2:00 в храмі, щоб показати безсилля ідолів. Увійшовши в святилище, в якому місці знаходилося дуже багато людей, вона попрямувала навпростець до вівтаря, і по її молитвам ідол Зевса звалився на землю, розбившись на маленькі шматочки.

Прийшовши в лють, проконсул наказав негайно відвести Вассу на манеж, щоб віддати звірам. Випущений на святу тигр простягся біля її ніг, а коли стражники бажали знову закрити хижака в клітку, він знову отримав жорстокість і умертвив їх. Звір не дозволяв нікому наблизитися і лише за указом святої слухняно повернувся в клітку. Натовп вимагав випустити Вассу, але озлоблений магістрат, не бажаючи впізнавати, що жінка здолала його, наказав потопити святу в відкритому морі більш ніж в 7 кілометрах від берега. Коли корабель наблизився до наміченого місця, кати побачили, як святу огорнув блис слави. Вони звалилися лицем на палубу, а коли знову піднялися, Васса, знайшовши звичайний вид, віддала наказ їм виконати свою справу. Коли святу кинули в море, її прийняли три істоти нешкідливого виду, вони підняли її на власний корабель і посадили на королівський престол.

Через 18 днів плавання корабель святої пристав до острова Галонес в Геллеспонті. Там вона стала перед владою, яка доповіли про неї проконсулу Македонії. Винцентий негайно написав правителю Геллеспонта Лаодикію в Кизик, вимагаючи, щоб той негайно віддав Вассу погибелі за діяння містикою. Правитель особисто відправився на Галонес і повелів привести християнку. На допиті вона трималася дуже твердо, і в кінці кінців він запитав, чому вона так жадає померти. Служителька Христова відповідала: «Я поспішаю звільнитися від смерті і успадкувати життя вічне». Їй, зв'язавши руки за спиною, переламали спину. Обезголовивши святу, мучителі дарували їй мученицький вінець.

Священик Софроній подбав про її поховання. Згодом в її честь на благородному місці спорудили храм, який звідусіль був видний морякам, що вважали святу мученицю Вассу власною покровителькою.

https://www.youtube.com/embed/cgrPuM_vd3Y

Зарваниця :: Свята богомучениця Васса і її сини :: Сподобалось325


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 10# zombi

Ніколи ну чув про цю святу та її дітей. Надзвичайно. 10# zombi
Коментарій

Від користувача 12# vechnost

Дуже дякую вам Зарваничка за таку розповідь. Диво дивне. 12# vechnost
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×