Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


9 вересня 2014 р. 20:50:10

Преподобний Мойсей Мурин

Преподобний Мойсей Мурин

Преподобний Мойсей Мурин
День пам'яті: 28 серпня

Преподобний Мойсей Мурин жив ​​в IV столітті в Єгипті. Він був раб, лицем був чорний і тому названий "мурин". В юності він був невільником багатої людини, однак після такого як вбив, господар прогнав його, і він пристав до зграї злодіїв. Через грізний норов і величезну фізичну міць його обрали ватажком. Мойсей спільно з зграєю зробив чимало злочинів - вбивств, грабежів, і заробив славу грізну що боялися його прізвища люди. Кілька років пробув в такому грішному житті розбійником, проте згідно великій милості Божій розкаявся, залишив банду лиходіїв і пішов у першу із пустельних обителей. Тут він довго ридав, просячи взяти його в число братії. Ченці не вірили у його щиросердечне покаяння, однак колишній розбійник просив не гнати його, поки братія не повірила. У монастирі преподобний Мойсей був в покорі у ігумена і братії, він проливав чимало сліз, оплакуючи власне грішне життя. Чрез деякий час преподобний Мойсей пішов у відокремлену келію, в якій проводив в молитві і вимогливому пості стримане життя. Одного разу на келію преподобного Мойсея вчинили напад 4 розбійника з його колишньої банди, проте він, не втратив великий фізіологічної сили, зв'язав їх всіх і, піднявши на плечі, приніс в обитель, ставлячи питання старцям, як вчинити з бранцями. Старці повеліли випустити їх. Грабіжники, побачивши що колишній ватажок їх відпустив розкаялися і стали ченцями. Як інші грабіжники почули про покаяння преподобного Мойсея, то залишили розбій і стали старанними ченцями.

Преподобний Мойсей швидко звільнився від гріхів. Він нерідко прибував до ігумена монастиря авви Исидора, просячи ради, як звільнитися від блудного потягу. Найдосвідченіший в духовній війні старець навчав його що ніколи неможливо пересичуватися їжею, а бути впроголодь, дотримуючись посту. Потяг не залишав преподобного Мойсея в сонних часах. Тоді авва Ісидор навчив його всеношну. Преподобний всі ночі проводив в молитвах, стоячи навколішки, щоб не заснути. Від тривалої боротьби преподобний Мойсей прийшов у пригнічення і скоро у нього з'явився помисел кинути пустельну келію, авва Ісидор підкріпив вихованця. Він продемонстрував йому у видінні чимало бісів на заході, що готувалися до боротьби, а на сході ще більшу чисельність святих Ангелів, ще готувалися до бою. Авва Ісидор обнадіяв преподобного Мойсея, начебто царство небесне Ангелів перевищує міць демонів, а довга битва з пристрастями необхідна йому, щоб зовсім очиститися від колишніх гріхів.

Преподобний Мойсей зробив свіжу заслугу. Обходячи ночами пустельні келії, він приносив будь-якому брату воду з криниці. Особливо він намагався для людей похилого віку, які жили далеко від колодязя і були не в змозі доставити собі води. Одного разу, нахилившись над криницею, преподобний Мойсей відчув потужний удар в спину і намертво звалився біля криниці, пролежавши в цьому положенні до світанку. Отак демони мстилися преподобному через перемогу над ними. З ранку братія принесла його в келію, і він пролежав цілий рік в розслабленні. Одужавши, преподобний з жорсткою рішучістю сповідав ігуменові, що він стане відновлювати подвизання, Однак Бог Сам поклав межу даній довголітній боротьбі: авва Ісидор благословив вихованця і виголосив йому, що блудний потяг залишив його. Старець повелів йому причаститися Святих Таїн і з миром йти у власну келію. З тих часів преподобний Мойсей отримав від Бога силу над демонами.

Слава про його подвиги поширилася серед іноків і за межами пустелі. Правитель держави захотів побачити святого. Мойсея прийняв рішення зникнути від гостей і пішов з власної келії. По дорозі він зустрів слуг правителя, які задали питання, як увійти до келії пустельника Мойсея. Преподобний дав відповідь їм: "Не варто бродити до даного брехливого, недостойного ченця". Слуги повернулися в обитель, в місце де їх очікував правитель, і передали йому слова старця. Братія, згідно опису зовнішності старого, одноголосно прийняли в ньому самого преподобного Мойсея.

Провівши чимало років в чернечих геройських вчинках, преподобний Мойсей був висвячений у сан диякона. Єпископ одягнув його в білосніжний одяг і вимовив: "Авва Мойсей зараз цілий білий". Непорочний дав відповідь: "Владико, ніби готує незаплямованим - зовнішнє або внутрішнє?" Згідно смирення преподобний вважав себе морально негідним взяти чин диякона. Одного разу єпископ прийняв рішення перевірити його і повелів клірикам відганяти диякона з вівтаря, лаючи його негідним Мурин. З досконалим смиренням преподобний сприймав безслав'я. Випробувавши його, єпископ присвятив преподобного в пресвітера. В даному сані преподобний Мойсей подвизався 15 років і підібрав кругом себе 75 вихованців.

Як тільки преподобному виповнилося 75 років, він попередив власних іноків, що скоро на скит нападуть грабіжники і заб'ють всіх. Святий благословив ченців вийти заздалегідь, щоб уникнути насильницької смерті. Вихованці стали благати преподобного вийти спільно з ними, однак він дав відповідь: "Я чимало років чекаю, як скоро на мені виповниться слово Владики мого, Бога Ісуса Христа, який сказав:" Взявши ніж, ві ножа загинуть" (Мф. 26, 52). Тоді з преподобним залишилося 7 братів, з яких Вотан, при наближенні лиходіїв, сховався недалеко. Грабіжники знищили преподобного Мойсея та інших з ним 6 іноків. Кончина їхня послідувала біля 400 року.

https://www.youtube.com/embed/2iII6PDpg7w

Зарваниця :: Преподобний Мойсей Мурин :: Сподобалось349


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 95# Krolikus

Надзвичайно дивно. Ніколи не чув про нього. Шлях до добра був надзвичайно важким. Радість що направився та знайшов свій шлях. 95# Krolikus
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×