Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


14 вересня 2014 р. 15:44:02

Симеон Стовпник

Симеон Стовпник

Симеон Стовпник

В Православній церкві 1 вересня по Юліанському календарі (14 вересня за новим стилем), в Католицькій церкві 5 січня

Симеон Стовпник - християнський святий, сирійський основоположник нової форми аскези - столпничества. Знаменитий тим, що провів на стовпі 37 років у пості й молитві, а також іншими безприкладними аскетичними подвигами. Був проповідником, згідно житія, отримав від Бога дар зцілювати душевні і тілесні хвороби, передбачати майбутнє. Вшановується в лику преподобних в Православній (пам'ять 1 вересня по юліанському календарі) і Католицької (пам'ять 5 січня) церквах.

Його слід відрізняти від преподобного Симеона Стовпника Дивногорца († 596; пам'ять 24 травня), який подвизався також в околицях Антіохії Сирійській.

Народився в селищі Сиса на кордоні Кірестікі і Кілікії в християнській родині і в дитинстві прийняв хрещення. Почувши в храмі читання євангельських блаженств Симеон попросив старця роз'яснити їх зміст і після його проповіді пішов у пустельне місце і почав свої аскетичні подвиги. Житіє повідомляє, що, молячись Богу з проханням вказати йому шлях до спасіння, Симеон отримав бачення, що він риє якийсь рів для будівлі, а голос закликає його копати все глибше і глибше. Після триразового призову копати голос сказав йому - «якщо хочеш будувати будівлю, творити, трудися усердніше, бо без праці ні в чому не встигнеш». Після цього Симеон прийшов в один з монастирів де сім днів лежав перед воротами і на восьмий був прийнятий ігуменом в число братії і в 18 років прийняв чернечий постриг. У монастирі Симеон почав виснажувати своє тіло, що викликало подив братії:

Симеон пішов одного разу до криниці, щоб набрати води. Взявши мотузку від черпала, дуже жорстку, сплетену з пальмових гілок, він обвив нею себе по голому тілу, починаючи від стегон до шиї, так міцно, що мотузка врізалася в тіло. Минуло десять днів, і тіло його загноїлися від ран, а в ранах цих кишіло безліч черв'яків. Братія стали скаржитися ігумену:
- Звідки привів ти до нас людину цю? Неможливо його терпіти: сморід від нього виходить. Ніхто не може стояти поруч з ним. Коли він ходить, черви падають з нього: постіль його також сповнена хробаками.

- Димитрій Ростовський. Житіє преподобного і богоносного батька нашого Симеона Стовпника.

Ігумен розпитав Симеона і дізнався, що той носить волосяницю і сказав, що йому не слід в такому молодому віці так виснажувати себе. З Симеона зняли волосяницю і його рани поступово зажили, але братія продовжувала помічати що молодий монах виснажує своє тіло і ігумен велів Симеону піти з монастиря.

Деякий час він провів у повній самоті, оселившись в безводному колодязі. Одного разу ігумен побачив сон, що безліч народу оточило його монастир і стали вимагати привести їм Симеона, загрожуючи спалити обитель. Після цього він направив ченців на пошуки Симеона, які витягли його з криниці і привели в монастир. Однак незабаром він знову покинув монастир і оселився поблизу селища Таланісси. Там він вирішив випробувати себе сорокаденним постом, що зробив під час відвідин селища єпископом Васса.

Поставивши в келії хліб і воду, він загородив двері камінням і відправився в дорогу свою. Як тільки пройшло сорок днів, він прийшов знову до преподобного і, розкидавши камені, відчинив двері і увійшов до келію. Тут він побачив, що преподобний, як мертвий, лежить на землі, а хліб і вода недоторканими стоять там же, де були поставлені: великий постник навіть і не доторкнувся до них. Взявши губку, Васс омив уста преподобного, і як тільки той трохи отямився, причастив його Божественних Таїн. Після цього Симеон підкріпив себе, прийнявши легку їжу.

- Димитрій Ростовський. Житіє преподобного і богоносного батька нашого Симеона Стовпника.

В 423 році обирає прославившую його форму подвижництва - усамітнюється на невеликій кам'яній брилі на вершині стовпа (вежі) і проводить всі свої дні в молитві і проповідях, які вимовляє для численних паломників.

Житіє приписує преподобному Симеону численні чудотворення і передбачення майбутнього (наприклад, пророкування Феодосію, засновнику палестинського монашества, пастирського служіння). Під час стояння на стовпі, за словами житія, Симеон був спокушуваний дияволом, який з'явився йому в образі ангела на вогненній колісниці і сказав, що за свої подвиги Симеон подібно пророку Ілії буде живим піднесений на небо. Симеон однією ногою вже збирався встати на колісницю, але осінив себе хресним знаменням і видіння зникло. Розкаявшись, Симеон рік простояв на тій нозі якою хотів встати на колісницю. Житіє повідомляє, що диявол вразив ту ногу виразкою і «загнило на нозі тіло, з'явилося безліч черв'яків, і по стовпу на землю сочився з рани гній з хробаками. Один юнак на ім'я Антоній, збирав черв'яків, падаючих на землю, і, по велінню святого страждальця, знову носив їх до нього на стовп. Святий же, переносячи хворобу з великим терпінням, як другий Іов, прикладав черв'яків до рани, кажучи: "їжте, що вам Бог послав".

Імператор Феодосій II Молодший (408-450 рр.) Дуже поважав преподобного Симеона і часто слідував його порад. Коли імператор помер, його вдова цариця Євдокія була спокушена в монофизитску єресь. Монофізити не визнавали в Христі дві природи - Божу і людську, а лише одну Божеську. Преподобний Симеон «потішив Євдокію, переконав її в її помилках і повернув до православ'я».

Новий імператор Маркіян (450-457 рр.) В одязі простолюдина таємно відвідував преподобного і радився з ним. За порадою преподобного Симеона Маркіян скликав у Халкідоні IV Вселенський собор в 451 році, який засудив монофизитское вчення. Перше житіє Симеона Стовпника складено його учнем Антонієм.

Послідовники Симеона Стовпника.

Подвиги Симеона надихали багатьох подвижників віри і благочестя, виник новий напрям християнської аскези - стовпництво. Першим його послідовником став Данило, який з благословення Симеона повторив його подвижництво у Фракії. З російських стовпників найбільш відомі Микита, Сава Вішерський і Серафим Саровський, який наслідуючи Симеону, 1000 днів молився Богу стоячи на камені.

https://www.youtube.com/embed/WBNuZufiybc

Зарваниця :: Симеон Стовпник :: Сподобалось400


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 19# Kolibri

Дивовижний Аскет. Дивина тай годі. 19# Kolibri
Коментарій

Від користувача 66# Krolos

Погоджуюсь. Завжди думав що Дивногорець був першим стовпником. Пле це Семеон першозасновник. 66# Krolos
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×