Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


15 вересня 2014 р. 20:45:05

Іоанн Постник

Іоанн Постник

Іоанн Постник

Іоанн Постник з'явився в Константинополі; подвизався він при королях: Юстині, Тіверії і Мавріікіі. Спочатку він був золотих справ майстром; згідно власного доброго життя був чоловіком богобоязливим, любив жебраків, гостинний і благочестивий.

Поселивши у себе в оселі палестинського монаха, ім'ям Євсевія, Іоанн жив ​​разом зним. Одного разу, вони йшли спільно, інок цей знаходився по праву сторону Іоанна. Раптово чує він, ніби хтось невідомий йому каже: "не треба тобі, отче, йти по праву сторону більшого"​​. Напевно було пророкуванням Божим про Іоана, ніби йому стане довірене велике архієрейське служіння. Почувши таке, монах повідав про те щасливому Євтихію, патріарху Константинопольському, який став просити Іоанна взяти постриг, так як вважав його шляхетним в церковній справі.

І ось, в церкві святого Лаврентія, під час стояння на молитві, св. Іоанну послідувало подальше одкровення: у вівтарі він помітив дуже багато святих, і всі вони надягали на себе білосніжний і блискучий одяг і наспівували красиві співи. Пізніше з вівтаря вийшов якийсь на подобі людини з посудиною, з якої щедро подавав милостиню майже всім присутнім жебракам; але посудину неможливо бкло спорожнити. Як тільки вигукнув: "Господи помилуй, аж поки не спорожніє посудина ця!" - Посудина невідкладно зробилася порожньою. Це одкровення змусило преподобного подумати добре і він дивувався з видіння, яке предзнаменовало, його прийдешній чин, і його велику добродушність до жебраків.

Після деякого часу, загинув Константинопольський патріарх Євтихій і, Божим призволенням, Іоанн, благородний, був обраний і призначений для висвячення, однак не погоджувався, поки не помітив подальшого суворого бачення: з одного боку було отже море, котре піднімалося до небес, і жахлива полум'яна піч; з іншої адже сторони - дуже багато ангелів, які кажуть йому: "ти не береш на себе престол? - Нехай стане інший, однак ти від усіх нас будеш покараний". Після такого як ангели з небезпекою виголосили це Іоанну, він, бажаючи й супротив хотіння, підпорядковувався і був поставлений патріархом Константинопольським. В цім сані проводив він постницьке і добре життя до смерті своєї, як про те кажуть дивовижні речі його. Велике занепокоєння морське він утиши мольбою і хресним знаменням. 1-го сліпця, ім'ям Іоанна, з Гази, вчинив зрячим, поклавши на око його дріб Тіла Христового з словами: "Зцілити сліпого від народження, Та правда вилікує тебе", - і незрячий невідкладно прозрів.

Поміркованість святого Іоанна було така, що 6-ть днів він не куштував їжі, в 7-й - куштував незначну кількість городніх плодів: або дині, або виноград, або смокви. Отак годувався він у весь час. Дрімав він дуже мало, правда сидячи; при чому він прив'язував маленьку мотузку до свічки, і встановлював діжку з водою, щоб, як свічка догорить то мотузка звалиться в діжку, відбувався гуркіт і, таким чином, пробуджував би його. В молитвах святий був присутній безперервно, і в геройських вчинках майже бився з пристрастями. Багато разів він направляв назад навалу чужинців і усував від смерті град власними молитвами і постом; паству власну дотримав від супротивниківявних і невидимих​​; був дуже милостивий, сиротам помічник, жебракам годувальник, обіженим заступник, ревнитель Господній, знищувач злість. Одного разу в п'ятницю святому сповіщено, ніби на іншій день стане кінське змагання: була адже тоді суботу П'ятидесятниці. І відповідав святий: "кінське змагання у святу П'ятидесятницю не відбудеться", і, впав на коліна, молився Всевишньому, щоб, через жаху і для руйнування такого ставлення, з'явилося якесь знамення. І ось, - скоро всі зібралися на простір, в якому місці традиційно відбувалися змагання, і як тільки змагання стартували, - в один момент зробився потужний ураган, грім і блискавка, пішов дощ і великий град, отак всі від жаху розбіглися.

Преподобний мав владу виганяти і нечистих духів. Отак, одна дружина, що мала біснуватого чоловіка, повела його до першого пустельника, і він виголосив їй: "Піди до святішого Іоанна, патріарха Константинопольського, - той вилікує твого чоловіка". Виконавши це, дружина здобула просиме, і спільно з чоловіком, зціленим молитвами преподобного. Загалом майже всі нездорові отримували зцілення від святого.

Отак преподобний пас стадо Хрестове і оподобився чарства небесного. Як тільки тіло святого лежало мертвим, до нього прийшов для прощання впізнаний керівник ​​області Ніл і упавши, поцілував його. Святий, будучи мертвим, на виду і на подив усіх, сказава керівнику області Нілу деяку кількість слів на вухо, і більше нікому не вимовив. Захоронили св. Іоанна всередині вівтаря св. Апостолів, як благородного такої честі, прославляючи і благословляючи святого В ім'я Отца і Сина і Святого Духа. Амінь.

https://www.youtube.com/embed/RN0X3_n-XCw

Зарваниця :: Іоанн Постник :: Сподобалось338


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 45# VIrus

Справжній аскет свого часу. Зараз мабуть мало таких людей. 45# VIrus
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×