Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


24 вересня 2014 р. 19:33:50

Преподобна Феодора Олександрійська

Преподобна Феодора Олександрійська

Преподобна Феодора Олександрійська

Преподобна Феодора Олександрійська та її чоловік жили в Олександрії. В їх сім'ї панували мир та спокій. Спонукуваний дияволом, Вотан забезпечена людина спокусився красою юної Феодори і почав всіма методами розташовувати її до перелюбства, однак тривалий час ніяк не мав успіху. Тоді він підкупив даму-звідницю, яка використовувала в оману наївну Феодору, сказавши, ніби гріх, зроблений вночі, Бог не приписує в провину. Феодора зрадила своєму чоловікові, проте скоро прокинулася і, осмисливши гидоту падіння, зненавиділа себе, безжально колотила себе по лицю і рвала на голові волосся. Совість не давала їй спокою, і Феодора вирушила до подруги ігумені і повідала про гріх. Ігуменя, бачачи зневіру юної жінки, порушила в ній віру в Святе помилування і пригадала євангельську притчу про грішницю, що омила сльозами ноги Христа і що отримала від Нього помилування власних гріхів. У вірі на співчуття Боже Феодора вимовила: "Вірю Всевишньому моєму і відтепер неможливо зробити такий гріхмені, а падіння намагатимуся спокутувати". В ту ж хвилинку преподобна Феодора прийняла рішення увійти в обитель, щоб очиститися в геройському вчинку і молитві. Вона приховано покинула сім'ю і, переодягнувшись в чоловічий костюм, попрямувала до чоловічого монастиря, бо побоювалася, що чоловік відшукає її в жіночій обителі. Ігумен обителі ніяк не благословив пустити її в тому в двір, відчуваючи що не підійде вона. Преподобна Феодора залишилася спати біля воріт. Зранку вона, припавши до ніг ігумена, назвалася Феодором з Олександрії благала кинути її в монастир для покаяння і чернечих геройських вчинків. Бачачи щиросерде бажання юнака, ігумен дав згоду.

У тому числі і бувалі іноки дивувалися цілонічним уклінним молитвам, як смирення, наполегливості та самоотверження Феодора. Святая служила в монастирі 8 років. Її тіло, перше опорочене перелюбством, стало подібним посудині благодаті Божої і вмістилищем Святого Духа. Одного разу свята була послана в Олександрію для придбання їжі. Благословляючи її в дорогу, ігумен сказав що покарає, в разі затримки в дорозі. В Енатскому монастирі мешкала тоді дочка ігумена, що прийшла провідати його. Спокушена вродою юного інока, вона стала розташовувати преподобну Феодору до гріха, ніяк не розуміючи, що це жінка. Почувши відмову, вона зробила гріх з іншим і зачала. Преподобна, купивши хліб, повернулася у власний монастир.

Чрез деякий час засновник безсовісної дівиці, помітив вагітність, і став випитувати у дочки, хто її звабив. Дівчина показала на Феодора-монаха. Засновник негайно сказав настоятелю монастиря, в якому трудилася преподобна Феодора. Ігумен закликав Феодора і повідав йому про нарікання. та Інок міцно дав відповідь: "Господь очевидець, я цього не робив", і ігумен, розуміючи чистоту життя Феодора, не повірив наклепництву. Коли блудниця народила, енатскі монахи принесли немовля в обитель, в те місце де жила подвижниця, і стали дорікати іноку в брудному житті. На даний раз ігумен увірував наклепу і розсердився на Феодора. Немовля вручили преподобній і з безславністю вигнали з монастиря. Феодора спокійно скорилася новоствореному випробуванню, вбачаючи в ньому позбавлення колишнього гріха. Вона оселилася з дитям недалеко від обителі в курені. Пастухи з жалості давали молоко для немовляти, а господиня преподобну годувала лише здичавілими травами. 7 років, переносячи знегоди, свята подвижниця перебувала у вигнанні. Зрештою, згідно побажанню іноків, ігумен дозволив їй повернутися в обитель разом з немовлям, вона 2 роки прожила в затворі, повчаючи малюка страху Божому. Ігумен обителі отримав від Господа одкровення, ніби гріх інока Феодора прощений. Благодать Божа була присутня на іноку Феодору, і скоро всі ченці стали очевидцями знамення, що сталося благаннями подвижниці. Одного разу в тій території під час засухи пересохли всі води. Ігумен виголосив братії, що лише Феодор зуміє запобігти горю. Закликавши преподобну, ігумен повелів їй доставити воду з висохлого колодязя. Згідно благословення ігумена преподобна Феодора принесла воду, після чого волога в колодязі вже не висохала. Смиренна Феодора говорила, що чудо здійснилося згідно молитов і вірі їх ігумена.

Перед загибеллю преподобна Феодора зачинилася в келії з підлітком і заповідала йому любити Господа, підкорятися ігумену і братії, берегти безмовність, жити незлобивим і лагідним, цуратися лихослів'я і марнослів'я, пригадувати їх скітальчиське життя. Після такого, ставши на молитву, вона в останній раз просила у Бога помилування гріхів. Спільно з нею молився і підліток. Швидко слова молитви застигли на губах подвижниці, і вона тихо відійшла(+ бл. 474 - 491).

Бог відкрив ігумену про духовну досконалість інока Феодора і про його заповітну таємницю. Настоятель, щоб скинути наклеп з покійної, в перебуванні настоятеля і братії Енатскої обителі повідав про бачення і для посвідчення відкрив перси преподобної. Енатский ігумен і братія здригнулися від кошмару через велике прогрішення і, припавши до святого тіла, зі сльозами благали помилування у преподобної Феодори. Звістка про святу подвижницю дійшла до чоловіка преподобної Феодори. Він прийняв постриг у монастирі, в якому рятувалася його дружина. Підліток, пішов згідно стопах власної прийомної матері. Потім він став ігуменом даного монастиря.

https://www.youtube.com/embed/ym26oEMlMMg

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Преподобна Феодора Олександрійська :: Сподобалось262


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 16# ACho

Свята Феодора Олександрійська своїм прикладом показала як можна спасатися. 16# ACho
Коментарій

Від користувача 50# ASoEto

Спасибі Вам що дали можливість прочитати про цю святу. Відео як доповнення дуже цікаве. 50# ASoEto
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×