Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


1 жовтня 2014 р. 20:45:49

Преподобний засновник наш Євменій, єпископ Гортинський

Преподобний засновник наш Євменій, єпископ Гортинський

Преподобний засновник наш Євменій, єпископ Гортинський

Святий Євменій ще з молодих років благоугодив Всевишньому своїм добрим життям. Він простував вузьким шляхов, що веде в царство небесне, слухаючи слова Божого: "Силкуйтеся зайти через вузькі ворота" (Лк.13: 24). Хто бажає зайти в широкі ворота, той зобов'язаний укласти на себе два обтяжливих тягаря: турботу про багатство і турбота про тіло. Євменій категорично відмовився від власного багатства і пороздавав його жебракам, згадуючи, як важко багатому зайти в Царство Боже. Тому що хто, отяжений захопленням до майна, має можливість зайти в вузькі ворота небесні? Хороший приклад подав Бог молодій людині, що дала питання про те, як йому жити, щоб успадкувати життя вічне: "Якщо бажаєш бути досконалим, - виголосив йому Бог, - йди, продай маєток свій і пороздавай жебракам, і матимеш коштовність на небесах" (Мф.19: 21). Людина не може бути з Всевишнім, і обтяженим майном не пройде через вузенькі двері небесні, подібно того, як не має можливість увійти верблюд через вушко в голці. Той, хто бажає увійти через вузькі двері, зобов'язаний скинути з себе не лише ношу, однак і одяг. Таким і був святий Євменій: він все вважав сміттям, категорично відмовився, все залишив, щоб іти за Христом. Відрікшись від багатства, знявши його з себе як би одяг, він одягнув жебраків. Оголившись від усіх земних захоплень, він вступив на вузький шлях бідності, проходячи вузенькі ворота, що призводять до майна небесного. Категорично відмовився преподобний і від іншого тягару - клопоту про тіло; власними подвигами, трудами, стриманістю, постом, чуванням він умертвив пожадливість тіла, віддаляючись від кожного плотського гріха і ласолюбства; бо "подвижники, - як каже Христос, - утримуються від всього" (1Кор.9: 25). Він не давав сну очам власним, поки не очистив душу й тіло від потягу і зробився обителлю Святого Духа. Отак, склавши з себе тяжкі ярма багатства і тілесних потягів, він зробився здатним до проходження вузенького шляху і вузьких воротах, що ведуть в життя вічне.

Так як добре життя святого Євмен блищало, як би світильник, і була для всіх дуже корисна, то він був обраний і зведений на трон Гортинської церкви, і, як свічка, що стоїть на свічнику, просвітив власну паству, осіяв, як сонце, храм Христовий власними справами і повчаннями: тому що світло повинно справами рятувати. І так святий Євменій, будучи присутнім на єпископському престолі, навчав духовних чад власних, чистим і благочестивим життям своїм будучи прототипом для власного стада, а потім вчив їх словом. Спочатку сам зробившись як би світлом, пізніше просвітив і інших; сам дні і ночі поучался в законі Господньому, а пізніше і інших того ж наставив; сам, стежив чисту совість, очистив совість і інших. Він був дуже милостивий, і життя його було сповнене справами милосердя. Він був батьком для сиріт, майном жебраків, подавцем для тих, хто просить, утішником котрі сумують, доктором стражденних і предивний чудотворцем. Одного разу святий молитвою умертвив величезного змія; проте ще більше чудо створив він, забивши диявольського змія - диявола, вигнавши його молитвою і відігнавши від врученого йому Христового стада. І не тільки в Гортіне, однак і в Ріме святий Євменій озброївся супроти демонів. Після прибуття до Риму, він власними ознаками й дивовижними речами привів майже всіх в подив: він виганяв з людей демонів, лікував хворих і умиротворяв ворогуючих і дратівливих. Після такого, він був і в Фіваіде, в тому місці під час бездощів'я і знизив своєю молитвою з неба дощ, - і в тій країні потім миролюбно помер, перейшовши з тимчасового життя в життя вічне і нескінченне. Його святе тіло було перенесено в Гортіна, на місце його служіння, і з честю похоронено услід за тим.

https://www.youtube.com/embed/msWEDGGYUNU

Зарваниця :: Преподобний засновник наш Євменій, єпископ Гортинський :: Сподобалось355


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 5# Hrestianin

Єпископ своїм прикладом змінив людей навкруги. Добрий приклад. 5# Hrestianin
Коментарій

Від користувача 36# Hrum

Наглядний приклад як одна людина змінює все своїм прикладом. Такого бракує. 36# Hrum
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×