Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


7 жовтня 2014 р. 20:57:47

Перша мучениця Фекла

Перша мучениця Фекла

Перша мучениця Фекла

Свята первомучениця рівноапостольна Текля з'явилася в містечку Іконії. Вона була дочкою авторитетних і заможних опікунів і відрізнялася незвичайною вродою. В 18 років її заручили знатному молодому чоловікові. Почувши проповідь святого апостола Павла про спасителя, свята Фекла всім сердцем полюбила Бога Ісуса Христа і міцно прийняла рішення не входити в подружжя і присвятити власне життя Євангельській проповіді. Матір святої Теклі чинила опір планом дочки і змушувала її вийти заміж за зарученого їй нареченого. Обручник святої Теклі скаржився правителю містечка на апостола Павла, обумовлюючи його в тому, що він відвернув від нього дружину. Правитель заключив святого апостола у в'язницю. Свята Текля вночі приховано втекла з дому, підкупила тюремних сторожів, віддавши їм всі власні золоті прикраси, і потрапила до арештанта в тюрму. Три дня вона сиділа біля ніг апостола, слухаючи його настанови. Пропажа Теклі з'ясувалася, і всюди були розіслані слуги на розшуки зниклої. Зрештою її відшукали у в'язниці і проти волі привели додому.

Суд засудив апостола Павла до вигнання з міста. Святу Теклю знову довго запевняли погодитися на подружжя, однак вона не поміняла власного рішення. Ні сльози мами, ні лють, ні погрози правителя не зуміли відлучити святу Теклю від любові до Небесного Святого - Бога Ісуса Христа. Її матір у нестямі просила від судді смертного вердикту неслухняної дочки, і свята Фекла була засуджена до спалення. Свята безстрашно зійшла на вогнище і перехрестилася. В даний час їй з'явився Спаситель, благословляючи на прийдешні заслуги, і невимовна задоволеність заповнила її святу душу. Піднесено здійнявся вогонь багаття, ореолом оточив мученицю і не торкнувся її. Вдарив грім, і потужний дощ з дощем погасив багаття. Мучителі в жаху розбіглися. Свята Текля, збережена Богом, покинула град за допомогою однієї молоді людини християнина знайшла апостола Павла. Святий вісник і його супутники, посеред яких був і невинний вісник Варнава, ховалися в гроті близько від містечка, старанно молячись, щоб Бог зміцнив святу Теклю в муках. Спільно з ними свята Фекла пройшла з проповіддю Євангелія до Антіохії. В даному містечку вона зазнавало переслідувань якогось сановника що сподобав її вроду. Свята Текля не визнала його приписів вступити в шлюб і як християнка була засуджена на погибель. Два рази на неї спускали голодних звірів, проте вони не чіпляли святу діву, слухняно лягали біля її ніг і лизали їх. У всіх катуваннях свята Промислом Божим зберігалася неушкодженою. Зрештою, її прив'язали до дврх биків і стали відганяти в різні сторони розпеченими прутами, проте міцні мотузки порвалися, як мережа, і бики розбіглися, а святая Фекла залишилася неушкодженою. Люд кричав: "Великий Господь християнський!" Сам керівник устрашився і пізнав зрештою, що святу мученицю береже Всемогутній Господь, на Якого вона працює. Він повелів видпустити Теклю, невільницю, на свободу. Згідно благословення апостола Павла, Свята Текля поселилася в пустельних околицях Селевкії Ісаврійскої і прожила там довгі роки, часто проповідуючи Слово Боже, лікуючи хворих молитвами. Майже всіх язичників святая Фекла направила до Христа; Церква благородно називає її рівноапостольною. У тому числі і язичницького жерця, що зробив замах на її чистоту, вона не, покарала його через нахабство, а привела до святого Хрещення. Не раз ворог людства пробував вбити святу Теклю засліплений гріхопадінням, проте Бог постійно оберігав святу.

Скоро на святау Теклю якій було 90-років ополчилися язичницькі волхви через те, що вона безкоштовно лікувала хворих. Вони не мали можливості зрозуміти, як свята лікує захворювання міццю благодаті Христової, і вважали, що їй благодіє богиня-діва Діана. Із заздрості до невинної Феклі вони підіслали до неї найманців, щоб зганьбити святу. І коли переслідувачі були вже зовсім недалеко, свята Фекла помолилась про підтримку до Христа Спасителя, і розступилася гора, і приховала святу діву, дружину Христову. Отак віддала душу Богу свята Фекла.

Святий Собор прославляє "первострадальницю" Теклю. Здавна їй присвячувалося чимало Соборів, один з яких був скликаний в Царгороді святим рівноапостольним Костянтином (пам'ять 21 травня).

https://www.youtube.com/embed/TFJKS303o18

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Перша мучениця Фекла :: Сподобалось436


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 66# Krolos

Ох як цікаво. Свята мучениця справді. 66# Krolos
Коментарій

Від користувача 17# Nout

Справді диво. Мені сподобалось теж. Відео також гарне. 17# Nout
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×