Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


27 жовтня 2014 р. 20:34:10

Свята праведниця Параскева П'ятниця

Свята праведниця Параскева П'ятниця

Свята праведниця Параскева П'ятниця

Свята праведниця Параскева, прозвана п'ятницю, жила в III столітті в Римській імперії, в місті Іконії. Предки її були християни. Вони особливо почитали п'ятницю - той день у тижні, в який отримав рани Бог наш Ісус Христос, і тому, скоро з'явилася у них дочка в даний день, охрестили і її Параскевою, що значить (з грецької мови) - п'ятниця.

Всім сердечем полюбила молода Параскева чистоту душі, дала клятву дівоцтва й працювала у поширенні віри Христової серед язичників. У 300-му році прийшов в місто полководець імператор Діоклетіан, якому було довірено винищити християнин. Параскева категорично відмовилася принести жертву ідолам, і через це була віддана катуванням. Її повісили на колоді і мучили тіло сталевими цвяхами і пізніше малощо живу кинули до в'язниці. Бог не залишив святу страждальницю і зцілив її. Лютий мучитель не покаявся і продовжував катувати святу Параскеву, наказавши повісити на колоді і палити тіло факелами. Зрештою їй відсікли мечем голову. Християни поховали тіло святої Параскеви. Від мощей великомучениці відбувалися зцілення недужих.

У православних християнин свята Параскева (п'ятниця) здавна користалася любов'ю і шануванням. З її пам'яттю з'єднується дуже багато богобоязливих традицій і звичаїв. Їй присвячували храми та придорожні каплиці (П'ятниці); вважали її покровителькою полів і худоби. В день її пам'яті російські люди брали до церкви плоди для освячення. Не було ні одного торгу, в якому б не стояла церква або каплиця в честь Параскеви-П'ятниці. Особливо шанували святу промисловці, купці і подорожні. В дореволюційній Столиці було чотири храми в її честь.

https://www.youtube.com/embed/39fzN_3cLrk

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Свята праведниця Параскева П'ятниця :: Сподобалось300


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 73# Hlori

Свята мученице Параскево молися до Бога. 73# Hlori
Коментарій

Від користувача 48# Hluk

Прости Господи провини наші 48# Hluk
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×