Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


9 листопада 2014 р. 19:08:56

9 листопада Церква благоговійно згадує преподобного Нестора Літописця

9 листопада Церква благоговійно згадує преподобного Нестора Літописця

9 листопада Церква благоговійно згадує преподобного Нестора Літописця

Преподобний Нестор Літописець з'явився в 50-х роках ХI століття в Києві.

Молодою людиною він прийшов до преподобного Феодосія і став послушником. Ігумен Стефан, намісник святого Богдана, зробив над Нестором строгий постриг. Про його духовне життя кажуть, що він в числі інших преподобних засновників взяв участь у вигнанні демона з Микити затворника, потім Новгородського святителя.

Преподобний Нестор поглиблено оцінював справжнє пізнання, поєднане зі смиренням і покаянням.

У монастирі преподобний Нестор ніс послух літописця. У 80-х роках він написав "Повість про життя Бориса і Гліба" з перенесенням їх святих мощей до Вишгорода в 1072 році.

З часом преподобний Нестор написав життя преподобного Богдана Печерського, а в 1091 році, перед престольним святом Печерської обителі, ігумен Іоанн довірив йому відкопати з землі для перенесення до церкви святі мощі преподобного Богдана.

Основним подвигом життя преподобного Нестора було написання до 1112-1113 років "Повісті временних літ".

Інок-патріот пояснює ситуацію Церкви в основних епізодах її історичного розвитку. Він говорить про головне з церковних джерел - в 866 році, при святому патріархові Константинопольському Фотії; розповідає про розробку слов'янської грамоти святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм, про Хрещення рівноапостольної Ольги в Константинополі.

Літопис преподобного Нестора зберегла нам розповідь про храмі в Києві, про сповідницький геройський вчинок святих варягів-страждальців, про "випробування віри" святим рівноапостольним Володимиром і Хрещенні Русі в 988 році.

Через головного церковного історика ми дізналися про перших митрополитів Російської Церкви, про походження Печерської обителі, про її основоположників та подвижників. Час преподобного Нестора був непростим.

Преподобний Нестор був свідком погрому Печерської обителі в 1096 році. В літописі дано богословське розуміння вітчизняного літопису.

Засновник Нестор помер біля 1114, заповівши печерським ченцям-літописцям розширення власного великої праці.

Він похований в Близьких печерах преподобного Антонія Печерського.

Святий Нестор вважається заступником Київських духовних середніх навчальних закладів, які розміщені у місцевості Києво-Печерської обителі.

Учні з вірою і любов'ю раз в день звертаються до святого, просячи у нього підтримки і допомоги у важких справах осягнення богословських наук.

https://www.youtube.com/embed/M8Hw5Sleqvw

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 9 листопада Церква благоговійно згадує преподобного Нестора Літописця :: Сподобалось339


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×