Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


10 листопада 2014 р. 19:33:55

Свята богомучениця Параскева, названа п'ятницю

Свята богомучениця Параскева, названа п'ятницю

Свята богомучениця Параскева, названа п'ятницю

Свята богомучениця Параскева, названа п'ятницею, жила в III столітті в Іконії в заможній і богобоязливій родині. Батьки святої особливоі поважали день мук Господніх - п'ятницю, тому й охрестили дочку, яка народилася в даний день, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає - п'ятниця. Всім сердцем полюбила молода Параскева чистоту і вищу мораль цнотливого життя і дала клятву безшлюбності. Вона захотіла присвятити власне життя Всевишньому і принести поганам світло віри Христової. Через віросповідання Християнства озлоблені язичники зловили її і привели до міського володаря. Тут їй запропонували принести богомерзенну жертву поганському ідолу. З сердцем, уповаючи на Господа, відмовилася виконати вимогу правителя. Через це зазнала великих мук: прив'язавши її до колоди, мучителі мучили її незаплямоване тіло сталевими цвяхами, а потім, втомившись від мучительства, всю вкриту до кістокцвяхами, кинули до в'язниці. Однак Бог не залишив святу страждальницю і дивовижно зцілив її понівечене тіло. Не врозумившись цим Священним знаменням, кати продовжували виснажувати Параскеву і, зрештою, відсікли їй голову.

Свята Параскева П'ятниця постійно користалася у православного народу особливою любов'ю і шануванням. В її її пам'ять започатковано дуже багато богобоязливих традицій і звичаїв. У старих деяких месяцесловах і святе прізвище мучениці пишеться так: "Свята Параскева, суджена п'ятницю". Храми святої Параскеви величалися в давнину п'ятницю. Назву П'ятниць отримували в старовину маленькі придорожні каплиці. Звичайний люд іменував мученицю Параскевю П'ятницею, пятин, Петко. Ікони святої Параскеви особливо шанувалися і прикрашалися нашими праотцями. Іконописці зазвичай зображали мученицю грізною подвижницею, найвищого підйому, з променистим вінком на голові. Ікони святої мучениці оберігають. Згідно церковного вірування, свята Параскева - Порадниця полів і худоби. Тому в день її пам'яті прийнято приводити в храм для освітлення плоди, які зберігаються як святиня до подальшого року. Крім такого, свята Параскева Божа береже худобу від падежу. Святая страждальця - цілителька людей від найтяжчих гріхів і плотських недуг.

https://www.youtube.com/embed/sybg55-ec7k

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Свята богомучениця Параскева, названа п'ятницю :: Сподобалось366


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 76# Klas

Параскева свята молися за нас 76# Klas
Коментарій

Від користувача 57# Normal

Думав завжди що є одна Параскева. Тепер після перегляду відео знаю що дві:) 57# Normal
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×