Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


17 листопада 2014 р. 20:44:16

Преподобний Іоанникій Великий

Преподобний Іоанникій Великий

Преподобний Іоанникій Великий

Преподобний Іоанникій Великий з'явився в Віфінії в 752 році в місті Марікаті. Батьки його були бідні і не мали можливості віддати його на навчання. З юнацтва він зобов'язаний був пасти сімейну худобу - єдине багатство родини. Любов до Всевишнього і молитва повністю володіли душею підлітка Іоанникія. Нерідко, осінивши табун хресним знаменням, він ішов у відокремлене місце і цілий день молився, і ні злодій, ні звір не наближалися до його стада.

Згідно з указом імператора Льва IV (775 - 780) численні посли збирали по містах найкращих молодих людей держави на армійську службу. В імператорську армію був прийнятий і хлопець Іоанникій. Він заслужено отримав власним хорошим норовом любов співтоваришів, однак, як мужній воїн, був страшний противникам. Прослужив святий Іоанникій в імператорському війську шість років. Був не раз нагороджений власними командирами та царем. Однак бойова робота обтяжувала його, душа не бажала геройських відваг а усамітнення. І Бог закликав Власного роба до Себе на служіння.

Преподобний Іоанникій, відмовився від всього, і збирався відразу йти в пустелю. Але, згідно порад найдосвідченіших в чернечому ділі, він ще два роки прожив в монастирі. Тут святий звикав до монашої покори, до чернечих статутів і правил, вивчився грамоті, вивчив на пам'ять 30 псалмів. Після цього, преподобний віддалився в пустелю.

Три роки пробув він в дуже глибокій самоті, тільки раз на місяць монах приносив йому незначну кількість їжі та води. День і ніч проводив самітник в молитвах і читанні псалмів. Після кожного вірша псалмів преподобний Іоанникій створював молитву, яку в модифікованому вигляді береже Церква до наших часів: "Упование мое Отец, прибежище мое Христос, покров мой Дух Святой". Випадком зустрівши своїх колишніх друзів по армійській службі, святий покинув пустелю і віддалився в Контурійскі гори.

Тільки через 12 років подвижницького життя самітник прийняв строгий постриг. Три роки після постригу провів святий у затворі, після чого відправився в Хелідон до великого Постника Георгія. Святитель Георгій єпископ Амастридський (пам'ять 21 лютого). Подвижники прожили спільно три роки. Через певний час преподобний Іоанникій вивчив весь Псалтир. Досягнувши глибокої старості, святий Іоанникій оселився в Антідіевій обителі і пробув в затворі до власної кончини.

70 років провів в подвижнецтві преподобний Іоанникій і завоював найвищу духовну гідність. Згідно милості Божої святий здобував дар пророцтва, як казав вихованець його Пахомій. Преподобний під час молитви піднімався над землею. Одного разу перейшов річкущо була повінню розлита. Святий мав можливість робитися невидимим для людей і робити невидимими інших: одного разу преподобний вивів з в'язниці полонених греків на очах у численної охорони. Яд і полум'я, якими бажали убити святого заздрісники, не завдавали йому шкоди, м'ясоїдні звірі не торкалися його. Зрозуміло, що він звільнив півострів Фас від безлічі змій. Преподобний Іоанникій виручив молоду черницю, готову залишити обитель через заміжжя; він взяв на себе виснажувальний потяг, а сам постом і молитвою погубив вороже військо. Передбачивши власну кончину, святий відійшов до Бога 4 листопада 846 року в віці 94-х років.

https://www.youtube.com/embed/EZB0Ih22mUc

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Преподобний Іоанникій Великий :: Сподобалось355


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 69# Archi

Читаю і дивуюся чудам святих подвижників. 69# Archi
Коментарій

Від користувача 46# HackChySho

Бог справді по максимуму обдарував цього монаха... Слава Богу 46# HackChySho
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×