Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


7 грудня 2014 р. 18:38:04

Свята праведниця Катерина, богомученик Август, страждалець Порфирій і з ним 200 бійців

Свята праведниця Катерина, богомученик Август, страждалець Порфирій і з ним 200 бійців

Свята праведниця Катерина, богомученик Август, страждалець Порфирій і з ним 200 бійців

Свята праведниця Катерина була дочкою правителя Олександрії Єгипетської під час правління імператора Максиміана (305 - 313). Живучи в столиці центру еллінської ученості, Катерина, володіла рідкісною красою і розумом, здобула блискуче виховання, дослідивши творіння найкращих древніх філософів та експертів. Молоді люди з найбільш знатних родів імперії сваталися до чарівної Катерини, однак ні один з них не став її чоловіком. Вона оголосила батькам, що згодна вийти заміж тільки за такого, хто випередить її в знатності, майні, красі і мудрості.

Матіра Катерини, таємна християнка, повела її за порадою до власного духовного батька, святому старцю, який чинив молитовні заслуги в самоті і в печері близько від міста. Вислухавши Катерину, старий вимовив, що він знає Юнака, який перевищує її у всьому, бо "краса Його ясніше сонячного сяйва, мудрість Його керує всім творінням, надбання Його розливається по всьому світу". Образ Нареченого Небесного породив у душі святої діви гаряче бажання побачити Його. Правда, до якої прагнула її душа, відкрилася їй. На прощання старий вручив Катерині ікону Божої Матері з Богомалятком Ісусом на руках і повелів з вірою молитися Царівній Небесній - Матері Небесній Жениха про дарування бачення її Сина.

Катерина молилася всю ніч і удостоїлася бачити Пресвяту Діву, яка благала Власного Священного Сина подивитися на уклінну перед Ним Катерину. Однак Дитина відводила Власний лик від неї, кажучи, що Він не має можливості дивитися на неї, тому що вона негарна, злиденна як будь-яка людина, не омита водами святого Хрещення не затвердженна печаткою Духа святого. У найглибшій зневірі Катерина знову пішла до старого. Він з любов'ю прийняв її, наставив вірі Христовій, заповів берегти чистоту і цнотливість і частенько молитися, і охрестив її. І знову святій Катерині було видіння Пресвятої Богородиці з Немовлям. Нині Бог ніжно дивився на неї і віддав їй кільце, обручивши її Собі. Скоро видіння закінчилося і свята прокинулася від сну, на руці її світився перстень - дивовижний дар Небесного Жениха.

В певний час в Александрію на язичницьке свято прибув сам імператор Максимін. Згідно з цим свято було особливо пишним і людним. Жертовні тварини, дим і сморід жертовників, що горіли часто, гомін натовпу на іподромах заповнювали Олександрію. Свята любов до страждальців - христових і душевне хотіння спростити їх долю спонукали Катерину піти до основного жерця та господа імперії, імператораі Максиміана.

Назвавши себе, свята сповідала власну віру в Одного Справжнього Господа і розумно викрила невірне тлумачення питань язичникові. Краса жінки полонила правителя. Щоб переконати її і представити бенкет язичницької мудрості, правитель наказав зібрати 50-ть ученейших мужів імперії, проте свята взяла верх над мудрецями, і вони самі повірили в Христа. Свята Катерина осінила страждальців хресним знаменням, і вони хоробро отримали смерть заради Христа і були спалені по велінню правителя.

Максимин, не зумівши переконати святу, спробував спокусити її зобов'язанням майна і популярності. Отримавши люту відмову, імператор наказав піддати святу жорстоким мукам, а потім кинути до в'язниці. Імператриця Августа, яка чимало чула про святу Катерину, побажала бачити її. Умовивши воєводу Порфирія з підрозділом бійців допомогти їй, Августа прийшла до в'язниці. Імператриця була вражена міццю духу святої Катерини, яка блищало Священною благодаттю. Свята богомучениця відкрила християнське вчення, і вони, повіривши, звернулися до Христа.

На наступний день мученицю знову привели на судилище, де перед небезпекою колесування запропонували їй відмовитися від християнської віри і принести жертву богам. Свята непохитно сповідала Христа і господа та підійшла до коліс, однак Архангел розтрощив знаряддя страти, і вони розлетілися на шматочки, перебивши майже всіх язичників. Побачивши чудо, імператриця Августа і Порфирій з 200-ма бійцями перед усіма сповідали власну віру в Христа і були обезголовлені. Максимин знову спробував спокусити святу мученицю, запропонувавши їй сімейство, і знову отримав відмову. Свята Катерина міцно сповідала відданість власному Небесному Нареченому - Христу і з солитвою до Нього поклала голову на плаху перед мечем ката. Мощі святої Катерини були перенесені Ангелами на Синайську гору. У VI столітті по одкровенню були знайдені правдива голова і ліва рука святої мучениці і з почестями перенесені в новостворену церкву Синайського монастиря, побудованого святим царем благочестивим правителем Іустініаном що правив із королевою Феодорою.

https://www.youtube.com/embed/tVXLXmO_cdE

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Свята праведниця Катерина, богомученик Август, страждалець Порфирій і з ним 200 бійців :: Сподобалось394


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 52# Podor

Чудо перенесення ангелом можей святої показують диво Бога для вбереження для наступних поколінь прикладу віри та жертовності. 52# Podor
Коментарій

Від користувача 81# Valik

Господня воля і все цим сказано... 81# Valik
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×