Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


23 грудня 2014 р. 20:21:09

21 грудня день вшанування преподобного Патапія

21 грудня день вшанування преподобного Патапія

21 грудня день вшанування преподобного Патапія

Преподобний народився у місті Фіви у 380 році нашої ери в родині правителя області який був ще й лікарем та філософом. Коли Патапій став трохи старшим його батьки запросили для нього вчителів математики, філософії тощо. Навчаючись хлопець досить скоро дійшов висновку що все в цьому світі є тимчасовим і непостійним,крихким і тому все частіше його тягнуло до монашого життя. Читаючи праці багатьох богословів він вирішив жити їхнім життям і покинувши звичне життя пішов у пустелю, де зайнявся роздумами про духовне.
З життя преподобного Патапія до нас дійшла одна історія . В ній розповідається про випадок з молодим чоловіком на імя Аммон, який ідучи верхи на своєму верблюді впав з високої скелі і разом з верблюдом отримав достатньо серйозні травми.Патапій, якому на той час виповнилось тринадцять років знайшов чоловіка і доглядав його цілу ніч до світанку, не перестаючи молитись за його сцілення. На ранок їх найшли родичі пораненого Аммона і служники,що вийшли на пошуки хлопця. За цю ніч сцілилась і тварина. Потім, зцілений Аммон розказував що бачив світло і що воно його наче огорнуло своїм теплом, від чого в ньому появились сили для одужання. Аммон став добрим другом преподобного і служив йому багато років.
За деякий час батько відвіз молодого Патапія в катехитичну школу , що знаходилась в Олександрії.Тут юнак зустрів сліпого вчителя Дідіма .який згодом справив на нього неабиякий вплив. Розмовляючи і навчаючись у старого сліпця Патапій все більше схилявся на сторону Божу і прагнув чинити добро.
До того часу як юнак закінчив навчання і вернувся в рідне місто його батько же помер, і він як син мусив зайняти місце батька на посаді керівника фінансами в провінції де він жив, та він не захотів займати цієї посади і випросивши в матері благословення пішов в монастир Тавеннісі де присвятив своє життя молитвам і посту.За десять років побожного життя в монастирі, читанню праць богословів,посту і молитов він набув слави мудреця і навіть чудотворця. Коли слава про його справ і мудрість дійшла до інших країн йому прийшов лист з пропозицією стати єпископом та Патапій відмовився від цього і пішов з монастирю в пустелю щоб і далі провадити час в молитвах.
Поки мудрець перебував в пустині місто Фіви підкосила страшна хвороба- чума.Від неї в місті і околицях полягло дуже багато людей а ті що вціліли були страшенно налякані , і тому знаючи про силу молитви Патапія пішли до нього і благали аби він пішов з ними в місто і врятував би їх від певної смерті.Та мудрець твердо відмовив їм.Та все ж бажаючи допомогти людям він проникав в місто вночі і стараючись бути невпізнаним заходив до кожного будинку і молився з жителями його за зцілення недужих і припинення недуги по всьому місту.Коли ж чума відступила вцілівші почали шукати невідомого лікаря який врятував їх від смерті та не знайшли адже він так само безслідно зник як і появився.Згодом жителі міста зрозуміли що то був їх монах Патапій.
За своє життя преподобний багато раз сцілював недужих і навертав на праведну віру звичайних людей які згодом ставали його учнями.Саме так. В колі своїх учнів і відійшов до Бога преподобний Патапій на вісімдесять третьому році життя у 463 році. Його тіло було поховане його учнями у Константинопольському храмі Івана Предтечі.

https://www.youtube.com/embed/rpJAk_zq1BY

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 21 грудня день вшанування преподобного Патапія :: Сподобалось351


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 15# mda

Не один святий с перше був у пучтині як Ісус свого часу. І як би світло не ховалось промислом Божим вийде та зцілить сліпого:) Гарно сказано:) 15# mda
Коментарій

Від користувача 4# antyshuuk

В останні дні про спасіння гарно сказано священником. Це правда мабуть. Давно читав про таке откровення дуже гарно було згадати. 4# antyshuuk
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×