Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


15 січня 2015 р. 21:17:40

14 січня святкування дня святого Василія Великого

14 січня святкування дня святого Василія Великого

14 січня святкування дня святого Василія Великого

Святий Василій був народжений близько 329 року в м. Кесарії, що був найбільшим містом провінції Кападокія в дуже заможній та знатній християнській родині.
Його дід та бабця дуже багато перетерпіли як християни під час переслідувань імператора Діоктеліана. Його дядько був на той час єпископом, власне як і два його рідних брата . Його батько який був законознавцем та володів ораторським мистецтвом готував священничу стежину і для сина Василія.
Василій отримавши хорошу освіту в Кесарії та Константинополі врешті перебрався до Афін де закінчив навчання і познайомився Григорієм Назіанзіном.
По навчанню він вирішив що хоче жити звичним життям, та на ньог вплинула його рідна сестра Мокрина яка якраз збираллася стати ігуменею в монастирі. Послідувавши її прикладу він ирішив вести більш аскетичне життя і згодом прибув до Понте . Ця земля що була власністю його родини . Там він з товаришами що також були християнами утворили громаду ченців.В 28 років він почав подорожувати монастирями а вже за три роки брав участь у супроводі місцевих єпископів до синоду, що мав відбутися у Константинополі.
Згодом Василія висвятили у пресвітери , та не знайшовши спільної мови з єпископом Євсевієм, святий удалився в пустелю де продовжував жити чернечим життям.
Та згодом до влади прийшов імператор Валент який знову розпочав переслідування християн.Євсевій до того не розуміючи аскетичного способу життя Василія прибіг до нього по допомогу.В той час Василій який у 365 році повернувся до рідного міста очолював місцеву єпархію.Він написав багато трудів проти аріанства і багато боровся проти них взагалі. Зовсім скоро помер Євсевій і Василій знову зіткнувся з несприйняттям своєї особистості та все ж став єпископом Кападокійським.
Та будучи противником аріанства Василій потрапив у немилість до імператора.Одного разу імператор приїхав до цієї місцевості і спробував переконати Василія в правильності цього вчення та Василій відмовився її визнавати.На це імператор вирішив розділити Кападокію навпіл, що значно похитнуло позицію Василія в церкві.Та він все ж зумів втримати свої позиції і зостався одним і з найшанованіших.
Коли імператор Валент трагічно загинув багато чого в державі та й в церкві кардинально змінилося, та на жаль Василій не зміг використати цю ситуацію на благо християнства адже був дуже кволим через стиль свого життя. Він помер у 379 році у віці 50 років і зовсім скоро був зачисленим до лику святих.

https://www.youtube.com/embed/Y89f1DQmWS4

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 14 січня святкування дня святого Василія Великого :: Сподобалось326


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×