Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


5 квітня 2015 р. 23:06:12

5 квітня згадуємо преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського.

5 квітня згадуємо преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського.

5 квітня згадуємо преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського.

Святий Нікон був однією із найважливіших персон у встановленні Києво-Печерської лаври.
Блзько 1058 року він разом із Антонієм Печерським оселяються в печері на беезі ріки Дніпро. Власне, святий Нікон приймає постриг від самого Антонія і також є священником, що дає йому право постригати у монахи інших. Існує теорія що під іменем Нікона в Києво-Печерській лаврі жив митрополит київський Іларіон.
Післ певного часу він постигає в монахи двох державних мужів, через що викликає гнів у князя Ізяслава, який змушує його іти в Тмутаракань. Там він будує храм святої Богоодиці і зводить монастир, кий не поступається Лаврі.
Після 7 років перебування в Тмутаракані він повертається до Києва. В лаврі тим часом Настотелем стає Феодосій, якого постриг сам Нікон. Він дає Нікону великі повноваженн і саме Нікон заміняє ігумена в час його відсутності.
Та Нікон не залишається надовго в Лаврі, бо за підтримку Ізяслава знову змушений покинути Лавру і повернутися в Тмутаракань.
Після повернення до Києва він стає ігуменом Лаври . Під час його настоятельства Лавра розквітає а сам він працює над літописами, що згодом стають основою Повісті минулих літ.
Помирає Никон 23 березня 1088 а його мощі поховані в Ближніх печерах.

https://www.youtube.com/embed/7r6FJJYWtlw

Зарваниця :: 5 квітня згадуємо преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського. :: Сподобалось292


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×