Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


11 травня 2015 р. 21:29:55

9 травня згадуємо священноученика Василія Амасійського

9 травня згадуємо священноученика Василія Амасійського

9 травня згадуємо священноученика Василія Амасійського

Василій жив на початку 4 століття нашої ери в місті Амасія. В той час східною частиною імперії правив зять імператора Констянтина Великого на ймення Лікиній. Попри підписаний ним документ про терпимість до усіх вір він продовжував ненавидіти християнство і переслідував християн. Святий Василій як міг підтримував тих хто став жертвою ненависті Лікинія.
Лікиній же в той час пристрасно захотів служнцю жінк своєї Глафіру. Глафіра побачивши це розповіла це цариці і та дала їй грошей та спровадила з міста, чоловікові же сказала що служниця збожеволіла і знаходиться при смерті.
Глафіра дійшовш до Амасії зустріла там Василія і попросила у нього притулку. Він поселив її там ,сам будував храм. Глафіра це побачила і віддала Василеві всі гроші що їй дала Констанція на будівництво храму. Згодом вона відіслала цариці ще одного листа в якому просила дати їй ще трохи грошей. Цариця отримала цього листа і виконала її прохання та ось лист потрапив до рук імператора Лікинія. Розгніваний він наказав правителю Амасії щоб той привів Василія і утікачку до нього та дівчина померла ще до того як указ дійшов до міста.Святого схопили і завели до імператора на суд. За ним пішло двоє дияконів. Які поселлись поблзу місця де перебував Василій . Один благочестивий християнин підкупив стражів і вони пускали двох дияконів до нього разом з ним.
Коли святого вивели на суд імператор спитав його чи згоден він буи жрецем та Василіфй відмовився і за те був осуджений на смерть. Християнин знову підкупив стражів щоб диякони могли попрощатись з святителем та попрощавшись він схилив голову під меч.
Вони хотіли викупити останки святого та воїни забоялись імператора і кинули його тіло та голову у море.
Згодом тому християнину вночі зявився ангел і сказав що Василій чекає їх в місті Синопі.
Коли вони попросили кинути сіті в море во ім’я Господа то виловлено було тіло святого. Голова приросла до тіла та лш шрам вказував на те що його голову відтяв меч. Тіло святого привезли до Амасії та поховали в храмі, що був ним збудований.

https://www.youtube.com/embed/9FLO_OFj59A

Зарваниця :: 9 травня згадуємо священноученика Василія Амасійського :: Сподобалось290


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×