Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


15 травня 2015 р. 22:56:20

15 травня споминаємо святого Атанасія Великого, єпископа Олександрійського.

15 травня споминаємо святого Атанасія Великого, єпископа Олександрійського.

15 травня споминаємо святого Атанасія Великого, єпископа Олександрійського.

Святий Атанасій народився в Олександрії. Його мати коли він був зовсім маленький відвела його до храму, під опіку єпископа Олександрійського Олександра, щоб він служив Господу і з того часу жив він при храмі і сповняв заповідей Божих.
У 319 р. патріарх висвятив його на диякона . Вже в той час святитель Афанасій став писати твори . Майбутній святитель бачив, що немає у новоприбулих в Церкву Христову ревности, немає у них істинного благочестя, а також багато з них шукали слави, марнослів'я, і всі язичницькі звичаї, які були раніше у них, переносили в християнське буття. Згодом об'явився деякий Арій, що зневажив Христа, за ніщо мав Матір Божу і обурював народ, навчаючи народність домагатися честі, слави, проникати і в Церкву, досягати священства і навіть архиерейства. І багато людей його слухали і ставали послідовниками цієї єресі - аріанами. І ця віра так поширилася, що мало не захлеснула всю Церкву .У 325 р. святитель Афанасій був покликаний до участі на Нікейскому Соборі, де він активно виступав проти Арія та його єресі.
У 326 р. по смерті патріарха Олександра святителя Атанасія було обрано на як єпископа Олександрії. Єпископом Атанасій відвідував , багато проповідував, боровся проти аріан, писав викривальні твори . Через цю боротьбу з аріанством проти нього встали всі прихильники аріанства і стали на нього наговорювати. У той час царював Костянтин Великий(306-337 рр..).
Користуючись добротою і простотою імператора, єретики оточили весь його двір, проникли в усі посади і стали наговорювати єресі і неправди і заподіювати розколи. Вони звинувачували архієпископа Атанасія мало не у всьому, що він погана людина, що він не слухається імператора, стягує податки окремо від царської казни , що він і чарівник, і злочинець, і розпусник. Імператор бачив що назріває війна між християнами і аріанами і не зовсім вірив в те що наговорювали на Атанасія аріани,тому пожалівши його сказав щоб той на деякй час пішов з міста. Тож значну частину свого довгого правління святитель провів у вигнанні, і в той час нерідко він користувався підтримкою ченців, був у дружбі з обома батьками чернецтва - святими преподобними Антонієм і Пахомієм.
Тим часом злісна ненависть противників Атанасія так зросла, що до однієї брехні вони доклали ще нову: підкупили одну безсоромну жінку ввести наклеп на святителя Атанасія, що він скоїв з нею гріх. Коли почався суд, судді сіли на своїх місцях і наклепники постали, була введена і ця жінка. З плачем довго скаржилася вона на святителя, якого ніколи в житті не бачила, і навіть не знала, який він з вигляду. Всі слухали в подиві. А вона й не хотіла знати благочестя євангельського, радіючи, що багато грошей їй дали. У той час другАтанасія пресвітер Тимофій, стоячи з ним за дверима і все чуючи, обурився духом і, несподівано увійшовши всередину судилища, з поспішністю став перед очима тієї обмовниці як ніби він був сам Атанасій ; він сміливо звернувся до неї: «Я Чи зробив над тобою вночі насильство, як ти кажеш?» І вона ще з більшою безсоромністю, возопила до суддів "Цей, цей чоловік мій розбещувач і зловмисник проти моєї чистоти; він...» Судді розсміялися, побачивши мерзенність, розіграну комедію і прогнали її. Імператор виправдав святого та дозволив йому повернутися до керування Олександрійською церквою.
Коли помер Костянтин Великий і престолом заволодів його другий син Констанцій, то весь двір імператорський перейшов на сторону аріан. Вони стали гнати християн православних, єпископів засилати, ставити на престоли нечестивих людей, підступних, розпусників, єретиків, які Ісуса Христа не прзнавали за Бога.
Щоб уникнути розправи святий пішов до Риму де і перебував кілька років.
Та згодом імператор помер а аріанство та прихильники цього втратили будь-який вплив.
Після нього два роки царював Юліан Відступник, за ним вступив Іовініан благочестивий, потім Валент, який, хоча й багато зла творив Церкві, але, злякавшись заколоту Олександрійців, дозволив святителю Афанасію повернутися і безбоязно управляти Олександрійською Церквою.Останні роки життя Атанасій жив ​​у мирі і спокої та спочив у Господі 2 травня 373 р. у віці 76 років.

https://www.youtube.com/embed/Op8NbUCGRQs

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 15 травня споминаємо святого Атанасія Великого, єпископа Олександрійського. :: Сподобалось242


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 109# anonym

Велика кількість святих щоб спаслося безліч люду 109# anonym
Коментарій

Від користувача 28# Urok

Бог через святих своїх показує свою безмежну любов нам 28# Urok
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×