Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


19 червня 2014 р. 20:15:21

Пресвятої Євхаристії

Пресвятої Євхаристії

Пресвятої Євхаристії

«Хто їсть моє Тіло і п'є мою кров, має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день» «Ін. 6, 54».

Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Христової Церкви. А це тому, що на Святій Літургії здійснюється Прихована найбільш вього Прихованого - Пресвяте таїнство Євхаристії. 2-ий Ватиканський Собор в догматичній конституції про Церкву іменує євхаристійну Жертву «джерелом цілого християнського життя» «§ 11». А в декреті про Пресвітерів сказано: «Бо у Святій Євхаристії змішується все духовне благо Церкви, іншими словами сам Христос».

Культ Пресвятої Євхаристії у Христовій Церкві такий старий, як стара сама установа дана Свята Прихована. Цей культ сотні років у Східній та Західній церквах постійно був з'єднаний лише з службою Святої Літургії. Лише в XII в. Західна церква з різних причин починає впроваджувати культ Пресвятої Євхаристії поза службою Святої Літургії, іншими словами культ освячених і в ковчег збережених Євхаристійний Подарунків. Слідом за цим виникають різні обрядові практики, досі невідомі, у Церкві. Вшанування Євхаристійного Христа ковчег стає в Західній Церкві мотивом до початку свята Божого Тіла. Його торжествує Західна Церква у четвер після свята Зішестя Святого Духа. Пам'ять початку Пресвятої Євхаристії Східна і Західна Церкви відзначають у Великій четвер.

Євхаристія в першому тисячолітті Церкви

Ісус Христос на Святій Вечері встановив Пресвяту Євхаристію, щоб у всі часи приносилася в Церкві Безкровна Жертва на згадку його кровної Жертви на хресті і щоб бути духовною їжею для душ. 2-ий Ватиканський Собор описує мету установи Пресвятої Євхаристії так: «Наш Рятувальник на останній Вечері, в ту ніч, коли Він був виданий на погибель, встановив євхаристійну Жертву власного Тіла і Крові, щоб на всі віки, аж до власного другого пришестя, повторювати Хресниу Жертву і таким чином довірити Церкві, монумент своєї смерті і воскресіння: таїнство благочестя, символ єдності, зв'язок любові, пасхальну трапезу, на якій Христос приймається, духом наповнює ласки й дає нам завдаток майбутньої слави».

З мети встановлення Пресвятої Євхаристії йде, що вона у своїй основі не є предметом, але актом Боговшанування, так-званий, властивий культ Пресвятої Євхаристії міститься не в її зберіганні, а в Жертвопринесенні і Святому Причасті віруючих. У перших століттях християнства зберігалися Освячені Дари задля культу, і лише як запасні Дари для хворих і вмираючих. Метод приховування Святих Таїн був надзвичайно звичайний і незначний. Їх берегли або в захристії, або за престолом, або в посудині, або звисав над престолом. Наш нинішній ковчег виник лише в ХВОРІ.

До цих якісь східні Церкви, як на приклад Коптська «Ефіопія», Сирійська «Сирія» і несторианска взагалі не бережуть Святих Тайн. А нездоровим приділяють Святе Причастя відразу після Служби Божої.

Святі Папи першого тисячоліття як Східної так і Західної церков знають культ Пресвятої Євхаристії лише у зв'язку з служінням Святої Літургії. Тому вони невпинно закликають віруючих до частої і навіть щоденного ролі у Святій Літургії та Святому Причасті. 1-і християни так любили і оцінювали літургію як дуже важливу та Святе Причастя, що навіть під загрозою смерті, сприймали її роль. Для них бути на Святій Літургії і поєднуватися з Христом у Святому Причасті було самою ласкою і прерогативою, а бути виключеним від ролі у Святій Літургії або Святому. Причасті, найбільшою розправою. Всі Православні Церкви і зараз знають культ Пресвятої Євхаристії лише разом з Святою Літургією.

Свято Божого Тіла в Західній церкві

Починаючи з XII ст., Помітно спроби в Західній церкви, зробити Пресвяту Євхаристію предметом особливого культу і поза Літургією. Єпископ Роберт з Льєж 1246 встановив у власній єпархії свято на честь Святих Таїн. Це свято було відсвятковане 1-ий раз в 1247 році в церкві св. Мартіна в Льєж.

Свято Пресвятої Євхаристії потім поширилося і на інші країни Європи. Папа Урбан IV, окремим уставом з 1264 року віддав наказ тріумфувати це свято в цілому Церковної Світі, під заголовком «Свято Тіла Христового». Але початок цього свята спочатку у майже всіх місцевостях натрапляло на протидію духовенства. Тому Папа Климент V, у храмі в Вієнна 1311 року, ще раз підтвердив рішення свого попередника по святе Тіла Христове, і з тих пір стає загальним в цілій Західній церкві.

З XIV століття., Основною частиною свята Божого Тіла стають громадські процесії зі Святими Тайнами по дорогах і публічних місцях. Перший така процесія відбулася в містечку Кельні, Німеччина, в 1279 році.

2-ий Ватиканський Собор і Євхаристія

2-ий Ватиканський Собор, у власних декретах трошки розмовляє про культ Пресвятої Євхаристії поза Святою Літургією, зате надзвичайно підкреслює цей культ у зв'язку з Літургією та значення Святої Літургії і Святого Причастя для проживання Церкви та освячення віруючих. Тому доручає всім віруючим часту роль у Святій Літургії та Святому Причасті. У декреті про літургію сказано: «Але Літургія є тією вершиною, до якої прямує діяльність Церкви, і відразу є і тим джерелом, звідки йде вся її сила ... Так що в Літургії, а саме в Євхаристії, як з джерела, витікають нас ласки і з найбільшою успішністю осягається освячення жителів нашої планети в Христі, і Бога прославлення, до якого, як до мети, спрямовані всі інші справи Церкви.

Конгрегація Звичаїв, маючи на увазі бажання Храму, щоб богослужіння Святої Літургії і Святого Причастя було осередком Боговшанування в Церкві, 25-го травня 1967 видано окрему анотацію «Про Культ євхаристійної Таємниці». Підручник містить різні вказівки умовної служби Святої Літургії і виставлення Святих Таїн.

Західна церква в XIII в., Встановила свято на честь Пресвятої Євхаристії, з тією метою, щоб протидіяти єресям, які суперечили перебуванню Ісуса Христа під видом хліба і вина. Святкування цього свята не залишилося без впливу і на Східні Католицькі церкви. З плином часу, свято Божого Тіла приймають Східні Католицькі церкви Араму, халдеям мароніти, Вірмен, Коптєв, мелхіти і Італо-греків. Рішенням Замойського Синоду «1720 року.» Це свято стало обов'язковим і в нашій Греко-католицькій церкві.

Культ Пресвятої Євхаристії в українській церкві

Наш український нарід приймаючи святу віру з Візантії, прийняв з нею і тисячолітню традицію Східної Церкви по культу Пресвятої Євхаристії. А цей культ від апостольських часів, як було вище сказано, містився в принесенні Святої Безкровної Жертви і у Святому Причасті. І наша Українська Церква з самого початку християнської віри цей культ ревно плекала.

Київський митрополит Петро Могила у власному Требнику з 1646 приписує як священикам так і мирянам берегти надзвичайно велике почитання Пресвятої Євхаристії. Священики зобов'язані з великою пошаною і повагою доторкатися до Святих Тайн, берегти їх і віддавати їм незмінну данину. У святилище зобов'язані входити без головного убору і робити глибокий уклін перед Святими Тайнами. При виході з святилища треба знову глибоко вклонитися Святих Тайн. Подібно і спочатку і при кінці кожного Богослужіння треба робити маленький уклін.

Те ж велить митрополит Могила і тим, хто служить біля престолу. Вони не сміють навіть доторкатися самого престолу, а тим паче на ньому стоячих Святих Таїн. Беручи до уваги повагу до Святих Тайн ніхто з не духовних осіб не сміє входити в святилище. А паламаря мають нерідко сповідат і має приймати Святе Причастя і жити правдиво і тверезо.

Подібно і Слуга Божий митрополит Андрей Шептицький просить превелику пошану для Святих Таїн на престолі. «Святіше місце у церкві - розмовляє він в пастирському посланні з 1900 року. - Це престол Божий, а на ньому ковчег - палата Христа ... Бо Святий Жертовник це святе місце. А тому, що на ньому приноситься святая Жертва Служби Божої, і тому, що Святіший Господь неба і землі знаходиться в ньому під виглядом хліба. Це місце таке святе, що звичайний християнину й доторкнутися до нього не повинен! Священики, які є присвячені Божій службі, наближаються до нього лише зі страхом і з чистою совістю. Це місце таке святе, що на ньому не повинно бути нічого, що не є попередньо визначено нашим святим звичаєм). «Пастирський Лист з 1900 року.».

У Східній церкві ніхто ніколи не перечив реальному перебування Христа у Пресвятій Євхаристії, тому не було необхідності у окремому вшануванні поза Святою Літургією.

Але, Замойський Синод, 1720 року, Своїм рішенням наказує і в нашій Церкві тріумфувати свято Божого Тіла. Тому зараз і у нас більше стає звичаєм, щоб при різних богослужбах і навіть під час Святої Літургії виставляли Таїнства, а також благословення поза Літургією, організовувати процесії зі Святими Тайнами. У 1738 1-ий раз виникає свято, Служба Божа свята Пресвятої Євхаристії.

Чудове й похвальне всяка честь Пресвятої Євхаристії, але краще всього те, що приходить воля Бога нашого Ісуса Христа, більш узгоджена з традиціями Східної церкви і в дусі нашого ритуалу, а таким вшануванням є, якраз, любов і оцінювання Святої Літургії та нерідко Святе Причастя. Того хоче сам Христос, до того заохочує Церква і того просить необхідність нашої душі.

Тому культ Пресвятої Євхаристії у зв'язку з безкровною жертвою Служби Божої і Святим Причастям має і зобов'язане бути у нас постійно на першому місці. Коли священик приступає до жертовника, тоді його чин перевершує в значущості і святості всі дії жителів нашої планети, історики записують як головні історичні дії. А про значення Святого Причастя для нашого духовного життя св. Пій Х розмовляє: «Святе Причастя - це короткий і найвірніший шлях до неба».

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/81/ ,
https://vk.com/krokdospasinnya ,
https://www.facebook.com/krokdospasinnya ,
https://ok.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/krokdospasinnya ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/BWejSN35C8I

Зарваниця :: Пресвятої Євхаристії :: Сподобалось329


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарів що до замітки не знайдено!

Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×