Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


28 грудня 2014 р. 18:37:00

28 грудня день вшанування священномученика Елевтерія та преподобного Павла Латрикійського.

28 грудня день вшанування священномученика Елевтерія та преподобного Павла Латрикійського.

28 грудня день вшанування священномученика Елевтерія та преподобного Павла Латрикійського.
Святий Елевтерій народився в хорошій знатній та заможній християнській родині. Його мати яку звали Євантія прийняла хрещення від самого апостола Павла і мала багато знань про віру християнську .Коли Євантія народила Елевтерія то виховувала сина в християнстві допоки не віддала сина на службу церкви і Бога .Архиєпископ Римський Анікит котрому мати віддала свого сина побачив що хлопець розумний і боголюбивий незадовго причислив його до клириків, трохи пізніше зробив його дяком а за три роки по тому хіротонізував в пресвітери.
В двадцять років Елевтерій вже став єпископом міста Ілиріка.Та в той час цар Адріян , що сповідував язичництво прийняв собі за мету знищити християнство і вбити усіх хто поширює його.Почувши про Елевтерія він наказав слузі і кату Філіксу привести єпископа на суд до нього.Філікс чимдуж помчав виконувати царський наказ та побачивши Елевтерія і почувши його він помякшив серце своє і став учнем Елевтерія а пізніше й прийняв хрещення в вірі християнській.
Елевтерій прийшов до Риму і знаюч що цар хоче його судити сам прийшов до нього будучи радий хоч і знав що йде на вірну гибель.Злий і охоплений бісами Адріян наказав всяко катувати Елевтерія- його кидали в піч гарячу та ця піч відразу холола а залізо яким його мали колоти ламалося, потім його наказали багатоденно морити голодом, але Бог посилав йому поміч у вигляді голубів, які приносили йому їжу.Ніяк не маючи спокою цар наказав привязати мученика до коней диких щоб вони волочили його по землі поки той не помре та ангели Господні звільнили його з кайданів і підняли до гори яка була недалеко від міста.Там Елевтерій жив зо звірами які не торкалися його а навпаки лащились .
Звістка про те дійшла до царя і він пішов до нього та звірі мало не розірвали царя обороняючи святого, та сам святий попросив звірів відступити і відіслав їх до пустелі а сам йшов з воїнами царя знову на суд, радіючи цьому дуже.Поки йшли вони до міста Елевтерій розповідав воїнам про християнство, і багато з них увірували в Господа і навіть прийняли хрещення в віру християнську.
Цар присудив Елевтерію що він має бути зїджений звірями .І пустив до нього спершу левицю а потім лева та ці хижі звірі не кусали його а ноги йому лизали.Ті що це бачили увірували в Христа і возносили йому хвалу, інші ж ганьбили його і казали що то аж ніяке не чудо а звичайне чаклунство, але тих що ганьбили за такі слова постигла кара Божа і багато з них оніміло.Побачивши це кат вирішив відсікти мученику голову.Все це споглядала мати його Євантія і дуже раділа що син її так мужньо переніс це і справив ще одну жертву на честь Ісуса.

Святий Павло Латроський жив у X столітті і походив з Малої Азії. Будучи юнаком поступив до Карійського монастиря, а згодом почав вести самітницьке життя в печері на горі Латрос. З часом до нього долучилося багато монахів , для яких він збудував лавру. Та ч ерез 12 років йому захотілося самітності і він залишив лавру, постив та молився на самоті. До монахів з лаври приходив, щоб їх духовно підтримати. Святий з часом вибудував ще три лаври вже на горі Самос. Він був дуже добрий до недужих і вбогих і через те навіть хтів продати себе як раба щоб допомогти хоч якось знедоленим людям,щоправда його браття заборонили йому це скоїти. Преставився святий Павло у 956 році.

https://www.youtube.com/embed/s0UBNC3gh2U

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 28 грудня день вшанування священномученика Елевтерія та преподобного Павла Латрикійського. :: Сподобалось309


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 69# Archi

Дуже інтересно. 69# Archi
Коментарій

Від користувача 51# Glop

Слава Богу нашому всевишньому. 51# Glop
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×