Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


27 вересня 2014 р. 20:11:30

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього встановлено на згадку знайдення та воздвиження Хреста Христового. Це свято запровадив імператор Костянтин Великий, який перший з римських царів присік гоніння на християн. Рівноапостольний імператор Костянтин, переміг з Божою допомогою у 3-х війнах над ворогами, бачив на небі Боже знамення - Хрест із написом «Цим переможеш».Він хотів знайти Хрест, на якому був розіп'ятий Ісус Христос, Костянтин відіслав в Єрусалим власну матір, Богобоязливу королеву Олену. Свята королева Лена до даного часу була в похилому віці, вона з натхненням взялася виконувати завдання. Римські царі-язичники пробували вбити в людстві згадки про святі місця. Правитель Адріан наказав сховати територію Голгофи і Гріб Господній і на штучному походженні горбі побудували святилище язичницькій богині Венері і Юпітеру. На цьому місці язичники здійснювали ідольські жертвоприносення.

Розшукуючи Животворящий Хрест, королева Лена розпитувала Християн і Іюдеїв, однак тривалий час не могла розшукати. Зрештою, їй показали на одного старенького єврея на ім'я Юда, який сказав, ніби Хрест заритий в місці де стоїть святилище Венери. Святилище повалили і, здійснивши молитви, почали перекопувати територію. Скоро були виявлені Гроб Господній і недалеко від нього 3 хреста, планка з написом «Ісус Назарянин, Цар Іюдейський», виготовлена ​​згідно вказівки Пилата, і 4-ри цвяхи, що пронизували Тіло Бога. Щоб з'ясувати, на якому з 3-х хрестів був розп'ятий Спаситель, Патріарх Макарій поперемінно став доторкатися хрестами до сильно хворої жінки. Від двох хрестів не вийшло ні найменшої дивовижної речі; скоро поклали третій хрест, і вона в ту годину зцілилася. Втой час несли тіло для поховання. Тоді стали покладати хрести на загиблого; і скоро поклали третій хрест, мертвий воскрес. Побачивши воскреслого, всі переконалися, що відшуканий Животворящий Хрест. Християни, в незліченній безлічі прийшли поклонитися Святому Хресту, благали святителя Макарія підняти, спорудити Хрест, щоб всі мали можливість, бачити здалеку, молитовно побачити Його. Тоді Патріарх і інші духовні особи почали піднесено піднімати Святий Хрест, а люди кричали: «Господи, помилуй», поклонялися Правдивому Древу. До Константинополя свята Олена привезла з собою частинку животворящого Древа і цвяхи. Рівноапостольний імператор Костянтин повелів спорудити в Єрусалимі величний і широкий храм в честь Воскресіння Христового, що включав у себе і Гріб Господній, і Голгофу. Церква будувався біля 10 років. Святая Лена не дожила по освячення храму - вона померла в 327 році. Церква була освяча 26 вересня 335 року. На наступний день, 27 вересня, було тріумфувальним Воздвиження Правдивого і животворящого Хреста.

https://www.youtube.com/embed/BxqnQKinJ5A

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього :: Сподобалось384


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 90# Ankora

Господи прости нам що ми тебе скривдили. Пробач наші провини перед тобою. 90# Ankora
Коментарій

Від користувача 69# Archi

Живу скільки на світі а вперше чую про цю подію. 69# Archi
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×