Шановні Користувачі! Для вашої зручності створена система пошуку, за допомогою якої ви зможете швидко віднайти потрібну вам інформацію, або за її відсутності сказати нам про це.Також при бажанні ви можете залишати коментарі до кожної замітки. Зареєстуватись ви можете скориставшись цим посиланням. Дякуємо за увагу. ×

У "Зарваниці є чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з'являласяБожа Матір"


21 жовтня 2014 р. 21:00:10

21 жовтня - день пам'яті преподобних Пелагії Антіохійської і Таїсії Єгипетської

21 жовтня - день пам'яті преподобних Пелагії Антіохійської і Таїсії Єгипетської

21 жовтня - день пам'яті преподобних Пелагії Антіохійської і Таїсії Єгипетської

До прийняття хрещення Пелагія, була прозвана через небувалу красу перлиною, була танцівницею і проводила власне життя в безперестанних урочистостях і блуді. Проїжджаючи якось з компанією повз церкву муч. Юліани в Антіохії, вона прийняла рішення зайти. Біля храму в цей час зібралися єпископи і вона зніяковіла і швидко покинула храм. Усі єпископи, відвернувши власні погляди від розпусниці, але один єпископ Нонн уважно дивився на Пелагію, а після цього звернувся до храму з словами повчання. Вихваляючи Господа та творіння схожої краси, він шкодував, що гріх великою ​​стеною ізолює душу від світла. «Проте нещастя мені, - продовжував лагідний самітник, - не турбуюся я сам про власну душу не оздоблюючи її чеснотами так, як дана убога безбожниця клопочеться про зовнішню красу».

У цю ніч блаженний Нонн бачив у сні, що до церкви, де він робить Літургію, входить темна голубица, метається церквою і відлітає до кінця Літургії оголошених. Після завершення служби голубиця, білосніжна як сніг, знову входить в храм і сідає в руки преподобного. З ранку, під час Літургії блаженний Нонн проповідував про Страшний Суд, посеред парафіян стояла ідолопоклонниця Пелагія. На іншій день єпископ отримав лист, що починався так: «Вихованка біса - святому». Пелагія припрошувала взяти її, або ж він стане винуватцем її смерті. Святитель повелів їй прийти в храм, і на іншій день Пелагія кинулась до ніг його. Пелагія була хрещена і принесла все власне майно єпископу Нонну, однак він заборонив застосовувати золото, придбане гріхопадінням, на церкву і повелів все пороздавати жебракам. Чрез 8-м днів, переодягнувшись у волосяницю, Пелагія пропала з містечка, і лише блаженний Нонн знав де вона.

Чрез чимало років єпископ послав власного диякона в Палестину, де повелів відшукати Пелагія-затворника. В Єрусалимі той дізнався, що на Оливній горі старець в прикритій келії у відсутності дверей впізнаваний був святий. Диякон підійшов до віконця і благав у затворника його святих молитов, самітник благав його молитися про себе, а після став наспівувати 3-ий псалом. Скоро відлюдник преставився, і тоді стало зрозуміло, що там також була жінка, в якій диякон і впізнав навернену Пелагию. З усіх монастирів зібралися ченці, і сам Патріарх пішов до келії знаменитого подвижника. Ще більше дивувалися вони, запитавши, яку-таку церковну заслугу зробила жінка ця. Вона була з шаною похована на Оливній горі, а диякон повернувся до єпископа Нонну і прописав житіє преподобної.

Таїсія, сімейством з Єгипту, обдарована була дивовижною вродою. Матір її, розпусна жінка, вчинила як крайня звідниця, почавши продавати вроду власної малолітньої дочки. Дівчинка спокусилася блискучими шатами і дорогими дарами і стала знаменитою блудницею.

Почувши про це Пафнутій, сучасник Великого Антонія, одягнувся в мирський одяг прийшов в дім Таїсії. «Відведи мене в світлицю саму відокремлену», - виголосив самітник. «Кого ти побоюєшся? Якщо людей, то ти тут в цілості, якщо Господа, то коли б ти і зник з землі, то слідом за тим Господь спостерігає», - відповідала Таїсія. Почувши від неї ці слова, старий поставив запитання їй: «А ти уявляєш собі Господа?" Вона дала відповідь: «Правда, я розумію, що у Нього є Королівство Небесне, і катування нескінченне». Тоді старий вимовив: «Якщо ти уявляєш Господа, то для чого ти людей скверниш?» Почувши дані слова, вона кинулась до ніг старого і промовила: «Я також розумію, що є покаяння для согрешивших. Однак почекай мене лише три години і я, піду куди ти наказуєш, щоб покрити власні гріхи». Таїсія підібрала все краще золото, придбане гріхопадінням, і пороздавала бідним, старець через руку вивів її з містечка і привів в жіночу обитель. Слідом за тим він попросив для неї окрему келію прилаштовуванням, досить вузьким, куди він її і зачинив, запечатавши двері і залишивши тільки маленьке віконце для передачі, раз в день, мізерної кількості води і їжі. І задала питання Таїсія: «Отче, як наказуєш мені молитися Всевишньому, просячи в Бога пробачити гріхи мої?» Старець вимовив: «Ти не достойна бридкими губами іменувати Прізвище Господнє, ні здіймати власні молитви до Нього. Проте лише, звертаючись на схід, голоси: «Боже, помилуй мене!».

Отак створювала Таїсія три роки, будучи присутньою в затворі. Пафнутій не забував про неї і пішов до Антонія Великому з'ясувати, пробачив її Господь чи ні. Запитавши про Таїсію, св. Антоній благав всіх власних вихованців молитися в цю ніч, щоб з'ясувати про долю її. І було видіння Павлу: небеса відкрилися, і він помітив одр, блещущий великою, і корона спочивав на ньому. Павло поставив запитання: «Напевно Антонію призначено цю корону?» І почув голос: «Не старцю твоєму Антонію, однак Таїсії-блудниці». Запитавши про дане бачення, старець Пафнутій з готовністю повернувся в обитель і розламав двері келії, де була Таїсія, щоб вивести її звідти. Таїсія стала прохати його: «Руки геть від мене тут до смерті моєї, дуже багато гріхів моїх перед моїми очима, і я бажаю в сльозах просити Бога випустити мені обтяжливі провини мої». Старий дав відповідь: «чоловіколюбець Бог прийняв твоє покаяння. Для чого впадати у відчай? Тому що ти чимало постаралася і створила покаяння». І вивів її поза келію. Через п'ятнадцять днів Таїсія занедужала й через три дня, благодаттю Божою, почила з миром.

https://www.youtube.com/embed/-whnIAQnAZQ

В основному замітки про Християн та Християнство. Але в кожній замітці є щось особливе і різне. Також можна знайти щось подібне до змісту що є розміщене на порталі. Розміщення заміток по логічній подібності. Можливо Вас зацікавить цей перелік посилань більше як основний текст. Але не забувайте що основне на цьому порталі є не інформація а Бог.

Посилання більш наближені за тематикою допоможуть знайти те що Вам потрібно і для покращення вашої орієнтації на цьому порталі.

Перелік посилань:

Зарваниця :: 21 жовтня - день пам'яті преподобних Пелагії Антіохійської і Таїсії Єгипетської :: Сподобалось347


Обережність у висловах коментарями нижче є актуальним. Не забувайте про вічливість в розмові з живими людьми.


Список коментаріїв:

Коментарій

Від користувача 42# Drugi

Мати б смирення хочаб трішки подібне до цих двох святих жінок. 42# Drugi
Коментарій

Від користувача 84# Etno

То точно маленька пригода і ти вже не сві а тут така сила волі. 84# Etno
Залишити коментарі можуть лише авторизовані.

Шановні користувачі порталу!

Інформацію на цьому сайті розміщують звичайні християни , котрі не мають жодного відношення до монашого чи священничого життя. Портал був створений суто для розповсюдження інформації про життя святих та релігійні свята, що відбуваються згідно православного календаря. Також на сайті ви можете отримати інформацію про події в Зарваниці, розклад прощ, тощо.

Мета цього порталу не є реклама чи поширення її.

Звертаємо вашу увагу на те,що будь-які ваші відгуки та пропозиції ви можете залишити скориставшись зворотним зв'язком.

До вашої уваги – на сайті були створені Галерея малюнків а також відеогалерея де ви зможете переглянути фото і відео , що мають відношення до Зарваниці та до святих. Ці сервіси ще перебувають в допрацюванні, але ви вже можете переглядати те що вже викладено. Докладніше на сторінках фотогалереї та відеогалереї.

Дякуємо за увагу. Адміністрація сайту
Шановний користувач! Для вашої зручності працює сервіс короткої допомоги. Цей сервіс допоможе вам швидко зорієнтуватися на порталі а саме скористатися зворотним звязком, картою сайту та прочитати інформацію про Зарваницю. Просимо зауважити що для вашої зручності у всіх соціальних мережах створені сторінки присвячені Зарваниці. Там ви також можете коментувати замітки, переглядати відео, дізнаватись цікаву та корисну інформацію а також створювати власні замітки. Посилання на сторінки Зарваниці ви можете знайти вверху і внизу сторінки. Дякуємо що ви з нами. ×